pravda

Saveti i predlozi u vezi ishrane

21 objave na ovoj temi

Imam jedno pitanje i zamolio bih vas ako mozete da mi odgovorite ja i supruga pokusavamo da dobijemo potomstvo i zanima me postoji li odredjeni rezim ishrane pomocu kojeg se moze poboljsati kvalitet muskog semena .I imate li kakav savjet da date za zaceca sto se tice prirodne medicine . hvala

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima
Imam jedno pitanje i zamolio bih vas ako mozete da mi odgovorite ja i supruga pokusavamo da dobijemo potomstvo i zanima me postoji li odredjeni rezim ishrane pomocu kojeg se moze poboljsati kvalitet muskog semena .I imate li kakav savjet da date za zaceca sto se tice prirodne medicine . hvala

Tako je, postoji određeni režim ishrane koji generalno utiče na nivou celog tela. Imamo brojna iskustva ljudi koji dugo nisu mogli da imaju dece ali onda kada su prešli na biljnu hranu, stvari su se promenile. Biljna hrana (govorimo o sirovoj biljnoj hrani) kod muškarca direktno utiče na povećanje lučenja spermatozoida i još jedna jako bitna stvar, na njihovu pokretljivost. Takođe slična situacija je i kod žene, kod žena se povećava mogućnost začeća, uspostavlja se normalna i redovna menstuacija (prvi pozitivni simptomi).

E sada naš savet bi bio da vi uradite čišćenje organizma, tj. program detoksifikacije gde bi bar 10. dana bili samo na ceđenim sokovima od voća i povrća, ovo je odličan preduslov za dalji napredak. U ovih deset dana trebali bi da radite bar jednom dnevno klistiranje, hidroterapiju (tuširanja tolo hladnom vodom), masažu celog tela u trajanju od najmanje 30-45min. Treba popiti najmanje 3l soka i 2l vode, i još jedna veoma važna stvar a to je fizička aktivnost, mora se svakodnevno šetati 2-3km, ili biti aktivan u nekom drugom obliku poput plivanja, trčanja itd.

Na ovakvom programu telo će se osposobiti da funkcioniše najbolje na svim poljima, probajte i mora doći do rezultata.

patata likes this

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Veliko postovanje za Vas rad. Zanimali bi me Vasi saveti za ishranu i uopste zivot sportista, kako se zdravo i maksimalno razvijati u tom pogledu? Izvinjavam se ako ste vec pisali o tome, jer nisam video...

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Veliko postovanje za Vas rad. Zanimali bi me Vasi saveti za ishranu i uopste zivot sportista, kako se zdravo i maksimalno razvijati u tom pogledu? Izvinjavam se ako ste vec pisali o tome, jer nisam video...

Hvala vam na podršci. Evo imate sve informacije u vezi ishrane za sportiste u OVOJ knjizi.

Tina likes this

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Veliki pozdrav dr. Markoviću čija gostovanja/predavanja već danima pregledavam s osobitim zanimanjem. Dakako, pozdrav i svim Forumašima i svim ljudima koji se zanimaju za zdravim načinom života :)

Možemo li dobiti iz prve ruke :) nekoliko menija za doručak, ručak i večeru od sastojaka koje ćemo naći gotovo na svakoj tržnici?

Ne mislim za bolesna stanja, već kao preventivu odnosno za one koji žele prijeći na zdravu prehranu.

I još nešto. Vidim da se pretežito koristi blender, odnosno da se hrana unosi pretežito u vidu sokova. Prijeti li to zdravlju desnih budući da se smanjuje ili čak nestaje potreba za žvakanjem?

Puno hvala!

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Probacu da napravim super tonik po receptu iz videa koji imate na stranici ali me interesuje da li se tonik drci u hladnom posle pravljenja ili uopste se ne drzi na hladnom ocu reci u fridizeru. Hvala unapred

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Zdravo intresujeme dali beba od mesec dana može da jede ili pije sok od voća i povrća znači da mu cedim i da mu dajem kroz flašicu za mleko da ne koristimo bebelac i ostale gluposti. Pozdrav i hvala unapred

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Imam 36 godina, dojim bebu od tri meseca. U trudnoci sam se trudila da se hranim pravilno (sto vise svezeg voca i povrca i obicne vode), a sada sam u totalnoj dilemi sto se ishrane tice. Zdravstveni sam radnik, ali podrzavam stav prirodne medicine, bar je tako bilo do sada. Od pre par godina sam prestala sa pusenjem, suprug i ja se dosta informisemo o ishrani na nacin koji i vi predlazete. Kupili smo blender, sokovnik i dehidrator, ali nikako nismo presli na stopostotni takav rezim ishrane, tj. zadrzali smo i stare navike ( kafa, neka kuvana jela i po neki slatkis). Odstranjena mi je stitna zlezda, pijem eutirox, porodjena sam dva puta Carskim rezom. Dobila sam spisak namirnica koje treba da izbacim zbog mogucih alergija bebe i neke zbog grceva, a među njima je skoro sve sveze povrce i voce. Posto su grcevi kod bebe bili intenzivni, a svasta sam procitala na tu temu, i da utice ishrana i da ne utice, jela sam vecinu namirnica koje smatram nezdravim (meso, jaje, riba, supa...) i od voca banana. Konkretno pitanje bi bilo, kako ishrana utice na laktaciju, da li beba moze imati alergiju ako pojedem jagodu, orah i slicne " alergene" I, da li tzv. toksini iz organizma mogu da se izlucuju putem mleka ako bih konzumirala biljke koje detoksikuju organizam???

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 11.11.2015. at 15:01, Davor said:

Veliki pozdrav dr. Markoviću čija gostovanja/predavanja već danima pregledavam s osobitim zanimanjem. Dakako, pozdrav i svim Forumašima i svim ljudima koji se zanimaju za zdravim načinom života :)

Možemo li dobiti iz prve ruke :) nekoliko menija za doručak, ručak i večeru od sastojaka koje ćemo naći gotovo na svakoj tržnici?

Ne mislim za bolesna stanja, već kao preventivu odnosno za one koji žele prijeći na zdravu prehranu.

I još nešto. Vidim da se pretežito koristi blender, odnosno da se hrana unosi pretežito u vidu sokova. Prijeti li to zdravlju desnih budući da se smanjuje ili čak nestaje potreba za žvakanjem?

Puno hvala!

Veliki pozdrav i vama,
forum nam nije bio aktivan do sada pa jeste da ste malo morali da čekate na odgovor ali ćemo ga mi svakako dati.

DORUČAK:

Sastojci:
– 3 banane
– 2 kivija
– 2 narandže
– 3 supene kašike ječma
– 3 supene kašike ovsa
– 2 supene kašike mlevenog lanenog semena
– 2 kašike kokosovog brašna
– 3 supene kašike sirovog mlevenog suncokreta
– 3 supene kašike sirovog mlevenog badema
– 3 supene kašike mlevenog oraha
– 1 supena kašika suvog grožđa
– 1 supena kašika sirovog mlevenog susama
Priprema:
Ječam i ovas isprati u tri vode, a nakon toga sastojke staviti u posudu sa vodom da odstoji preko noći. Ujutru isprati žitarice u tri vode i procediti. Voće iseči na kockice,
staviti u posudu, dodati sve sastojke i pomešati.
Napomena:
– Količine navedene u receptu nisu striktne.
– Poželjno je praviti pauze između obroka 5 sati.

RUČAK:

Sastojci:

– 2 šolje zelene salate
– 2 šolje spanaća
– 2 supene kašike indijskog oraha
– 1 šargarepa
– 3 supene kašike iseckanog oraha
– 1/2 šake peršuna
– 2 supene kašike sirovog suncokreta
– 3 supene kašike ječma
– 1 avokado
– 1 paradajz
– 1 praziluk
– 2 supene kašike maslinovog ulja
– 1/2 čajne kašičice morske soli
– 1 isceđen limun
Priprema:
Ječam potopiti u vodi i ostaviti preko noći da nabubri. Sve sastojke oprati, iseckati,
izrendati i pomešati.

VEČERA:

Sastojci:
– 1 šolja ananasa
– 1 šolja jagoda
– 3 jabuke
– 2 narandže
Priprema:
Narandže iscediti, potom sve sastojke staviti u blender i blendati jedan minut (u zavisnosti od jačine blendera).

* Moramo da naglasimo da primere koje smo vam dali predstavljaju primere obroka upravo onakve kakve ih mi koristimo.

Bojana likes this

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 24.1.2016. at 21:22, Ehinacea said:

Zdravo intresujeme dali beba od mesec dana može da jede ili pije sok od voća i povrća znači da mu cedim i da mu dajem kroz flašicu za mleko da ne koristimo bebelac i ostale gluposti. Pozdrav i hvala unapred

Može ali nije preporučljivo, nedavno smo čuli savete patronožnih sestara da se deca trebaju još od trećeg meseca učiti po malo da jedu.
To je greška, deca moraju da ostanu što je to duže moguće na majčinom mleku.
Hranu ne preporučujemo pre 6.meseca.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
23 hours ago, Violeta said:

Imam 36 godina, dojim bebu od tri meseca. U trudnoci sam se trudila da se hranim pravilno (sto vise svezeg voca i povrca i obicne vode), a sada sam u totalnoj dilemi sto se ishrane tice. Zdravstveni sam radnik, ali podrzavam stav prirodne medicine, bar je tako bilo do sada. Od pre par godina sam prestala sa pusenjem, suprug i ja se dosta informisemo o ishrani na nacin koji i vi predlazete. Kupili smo blender, sokovnik i dehidrator, ali nikako nismo presli na stopostotni takav rezim ishrane, tj. zadrzali smo i stare navike ( kafa, neka kuvana jela i po neki slatkis). Odstranjena mi je stitna zlezda, pijem eutirox, porodjena sam dva puta Carskim rezom. Dobila sam spisak namirnica koje treba da izbacim zbog mogucih alergija bebe i neke zbog grceva, a među njima je skoro sve sveze povrce i voce. Posto su grcevi kod bebe bili intenzivni, a svasta sam procitala na tu temu, i da utice ishrana i da ne utice, jela sam vecinu namirnica koje smatram nezdravim (meso, jaje, riba, supa...) i od voca banana. Konkretno pitanje bi bilo, kako ishrana utice na laktaciju, da li beba moze imati alergiju ako pojedem jagodu, orah i slicne " alergene" I, da li tzv. toksini iz organizma mogu da se izlucuju putem mleka ako bih konzumirala biljke koje detoksikuju organizam???

U koliko je beba zdrava laktacija (dojenje) bebe od strane majke koja koristi u ishrani namirnice biljnog prekla ne možeizazvati nikakvu alergiju. Alergija je zapravo stanje ne bolest, i ona se manigestuje onda kada se naše telo usled određenih supstanci (alergena) počne čistiti i oslobađati toksina. (ovo je praćeno kijavicom, crvenilom, svrabom, suzenje očiju...). Šta mi zapravo hoćemo reći, hoćemo da kažemo da ako je neko "alergičan na polen" on treba da trči po livadi gde ga najviše ima. Ovo pravilo naravno ne važi za destruktivne alergene kao što su naprimer grinje i prašina.

Toksini su svuda u našem telu, oni su u krvi pa i u mleku, zato je važno da mama zdravo živi. Poznato je na primer da neke bebe pušača odbiju mleko jer je prepuno duvanskih otrova. Ali to sada ne znači da vi ne trebate koristiti metode koje detoksikuju telo, već naprotiv bilo bi poželjno da to činite što više, kroz trčanje, hidroterapiju i zdravu ishranu.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

da li su zitarice dobra hrana ako znamo da su one ipak kisela hrana a nasa hrana treba da je  blago alkalna. Malo sam u nedoumici....Zitarice imaju gluten, da li je to isto problem?

Od svih zitarica, sta je najzdravije da se jede ili je svejedno koja zitarica? Da li postoji neka zitarica koja nema kiselu bazu i koja nema glutena?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
19 hours ago, KIRO977 said:

da li su zitarice dobra hrana ako znamo da su one ipak kisela hrana a nasa hrana treba da je  blago alkalna. Malo sam u nedoumici....Zitarice imaju gluten, da li je to isto problem?

Od svih zitarica, sta je najzdravije da se jede ili je svejedno koja zitarica? Da li postoji neka zitarica koja nema kiselu bazu i koja nema glutena?

Žitarice nisu kisela nego alkalna hrana, ne znamo od koga ste čuli takvu dezinformaciju. Gluten je dobar kompozitni protein, ali problem je kod pšenice jer ga ima više nego što je normalno, jer su ljudi stvorili takav hibrid. Zato možete koristiti speltu, ječam, kamut, amarant...
Dakle sva biljna hrana je alkalna hrana a sva hrana životinjskog porekla je kisela.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
1 hour ago, CPM said:

Žitarice nisu kisela nego alkalna hrana, ne znamo od koga ste čuli takvu dezinformaciju. Gluten je dobar kompozitni protein, ali problem je kod pšenice jer ga ima više nego što je normalno, jer su ljudi stvorili takav hibrid. Zato možete koristiti speltu, ječam, kamut, amarant...
Dakle sva biljna hrana je alkalna hrana a sva hrana životinjskog porekla je kisela.

Pa to propagiraju ovi sto se hrane sa sirovim vocem i povrcem mada im je glavna hrana voce i samo malo povrca( ne jedu ni zitarice ni orasaste plodove jer naravno su protiv masti. Hrane se principom 80-10-10). Oni su zakleti protivnici zitarica jer izazivaju kiselu sredinu u telu...Naravno, ima svega na internetu ali eto morao sam da pitam. Toliko ima informacija da ne znam sta vise da jedem:-(

Podeli ovu objavu

Veza do objave
1 hour ago, KIRO977 said:

Pa to propagiraju ovi sto se hrane sa sirovim vocem i povrcem mada im je glavna hrana voce i samo malo povrca( ne jedu ni zitarice ni orasaste plodove jer naravno su protiv masti. Hrane se principom 80-10-10). Oni su zakleti protivnici zitarica jer izazivaju kiselu sredinu u telu...Naravno, ima svega na internetu ali eto morao sam da pitam. Toliko ima informacija da ne znam sta vise da jedem:-(

Vi danas imate i tvrdnje da čovek može da živi i gledanjem u Sunce, bez da se hrani.
Ali naravno ne trebamo prihvatati sve što čujemo ili pročitamo, jako je važno da sve informacije proveravamo, da ne bi smo došli u situaciju da zbog pogrešne informacije ugrozimo svoje zdravlje ili lošim savetom zdravlje drugog čoveka što je još strašnije.

Što se tiče ishrane savet je vrlo prost, što je obrok jednostavniji to je bolji. Obrok treba da sadrži voće ili povrće, oraščaste plodove i žitarice i kraj diskusije, onaj ko želi da izmišlja toplu vodu neka mu je sa srećom, čovek ne treba da živi radi hrane već treba da se hrani da bi živeo i radio neke korisne stvari u životu.

Bojana likes this

Podeli ovu objavu

Veza do objave
8 hours ago, KIRO977 said:

hvala na odgovoru. 

Nema na čemu,
tu smo uvek ako bude nekih pitanja ili nejasnoća.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 5/15/2016 at 19:34, CPM said:

U koliko je beba zdrava laktacija (dojenje) bebe od strane majke koja koristi u ishrani namirnice biljnog prekla ne možeizazvati nikakvu alergiju. Alergija je zapravo stanje ne bolest, i ona se manigestuje onda kada se naše telo usled određenih supstanci (alergena) počne čistiti i oslobađati toksina. (ovo je praćeno kijavicom, crvenilom, svrabočiju...). Šta mi zapravo hoćemo reći, hoćemo da kažemo da ako je neko "alergičan na polen" on treba da trči po livadi gde ga najviše ima. Ovo pravilo naravno ne važi za destruktivne alergene kao što su naprimer grinje i prašina.

Toksini su svuda u našem telu, oni su u krvi pa i u mleku, zato je važno da mama zdravo živi. Poznato je na primer da neke bebe pušača odbiju mleko jer je prepuno duvanskih otrova. Ali to sada ne znači da vi ne trebate koristiti metode koje detoksikuju telo, već n

On 6/7/2016 at 08:16, CPM said:

Nema na čemu,
tu smo uvek ako bude nekih pitanja ili nejasnoća.

Veliki pozdrav i evo jos nekih pitanja za vas:

1. Da li se hidroterapija zapocinje od temena ili glava ne treba da bude ukljucena u terapiju?

2. Da li oblog ricinusovog ulja mogu stavljati bebi, koja kaslje, na grudi, ili kako se na drugaciji nacin izboriti sa tim?

3. Ima li smisla davati bebama Vigantol (AD) kapi?

4. Kako se objasnjava pojava anafilaktickog soka na ubod insekata ( da li tu vrstu alergije mozemo izleciti jacanjem imuniteta prirodnim metodama)?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
4 hours ago, Violeta said:

Veliki pozdrav i evo jos nekih pitanja za vas:

1. Da li se hidroterapija zapocinje od temena ili glava ne treba da bude ukljucena u terapiju?

2. Da li oblog ricinusovog ulja mogu stavljati bebi, koja kaslje, na grudi, ili kako se na drugaciji nacin izboriti sa tim?

3. Ima li smisla davati bebama Vigantol (AD) kapi?

4. Kako se objasnjava pojava anafilaktickog soka na ubod insekata ( da li tu vrstu alergije mozemo izleciti jacanjem imuniteta prirodnim metodama)?

1. Najbolja hidroterapija uključuje i tuširanje glave takođe, ali ako je čoveku neprijatno ili kod određenih problema se može zaobići teme.
2. Možete naravno, zagrejte ali ne previše neka obloga bude mlaka koliko beba može da podnese. Kašalj ne smete zaustavljati to je potreba tela da izbaci strana tela iz pluća, zato je poželjno uzimati i tinkturu za pluća.
3. Ne.
4. Naravno da može, jedino imuni sistem može da adekvatno izbori sa ovim ubodom koji kod ljudi koji imaju izuzetno slab imunitet može biti i koban.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav,

Ja sam poceo ishranu sirovim namirnicama (voce,povrce,zitarice i orascaste plodove),

Tako vec 7 dana uglavnom je sve sirovo dok ponesto i prokuvam,ali evo vec posle par dana javile su se glavobolje i mucnina. 

Pa me zanima jesu li to normalne pojave jer nisam navikao na tu vrstu ishrane.

Idalje ne odustajem ali me zanima imate li poneki savet?

Hvala

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 17.5.2017. at 13:25, Miloske said:

Pozdrav,

Ja sam poceo ishranu sirovim namirnicama (voce,povrce,zitarice i orascaste plodove),

Tako vec 7 dana uglavnom je sve sirovo dok ponesto i prokuvam,ali evo vec posle par dana javile su se glavobolje i mucnina. 

Pa me zanima jesu li to normalne pojave jer nisam navikao na tu vrstu ishrane.

Idalje ne odustajem ali me zanima imate li poneki savet?

Hvala

U pitanju je proces detoksikacije,
baš ono što Šulc opisuje u svojoj knjizi. Tako da nebrinite na dobrom ste putu. :-)

Podeli ovu objavu

Veza do objave