CPM

Bolesti i lečenje organa za varenje i izlučivanje

43 objave na ovoj temi

Zbog bolje preglednosti foruma i lakšeg odabira željene teme otvaramo novu temu "Bolesti i lečenje organa za varenje i izlučivanje" gde će te moći da se informišete, razmenjujete iskustva ali i postavljate pitanja isključivo vezano za ovu temu:

- Usna duplja

- Ždrelo

- Jednjak

- Želudac

- Tanko crevo

- Debelo crevo

- Mokraćovod

- Bešika

* Za organe jetru, bubrege i pankreas je otorena posebna tema i ona će se obrađivati mimo ove.

Ovim proglašavamo temu otvorenom,

dobro nam došli.

CPM

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima

Mozete li nesto opsirnije o kandidi ? koji je najefikasniji vid lecenja .

Zaradio sam kandidu tako sto sam ispio 2 kutije antibiotika u veoma kratkom vremenskom periodu (20-ak dana) ospamox i klindamicin , na osnovu obrlazozenja lekara imam kandidu u grlu , jer nemam bolove u stomaku , gorusicu i slicno .

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Mozete li nesto opsirnije o kandidi ? koji je najefikasniji vid lecenja .

Zaradio sam kandidu tako sto sam ispio 2 kutije antibiotika u veoma kratkom vremenskom periodu (20-ak dana) ospamox i klindamicin , na osnovu obrlazozenja lekara imam kandidu u grlu , jer nemam bolove u stomaku , gorusicu i slicno .

To je uobičajen propratni efekat korišćenja sintetičkog antibiotika iz apoteke, dakle, posle "lečenja" antibioticima, imuni sistem je drapidno i naglo opao, te se pojavila gljiviča infekcija. Uradićeš sledeće:

- Prelazak na sirovu biljnu hranu najmanje 5-10.dana

- Korišćenje belog luka u ishrani (1 glavica dnevno)

- Koristićeš sledeće tinkture

* Imuno #1

* Grlo

* Antibiotik

* Cirkulacija

Usta i grlo možeš svakog jutra i večeri ispirati sokom od limuna u koji se još ubaci 1/2 kašike tinkture antibiotik i imuno #1.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav,

Interesuje me koje sve tinkture preporucujete kod kronove bolesti, osim creva #1 i #2.

I da li se vise tinktura pije zajedno ili odvojeno, ako je odvojeno u kojim periodima?

I da, kako se narucuju tinkture, da li saljete postom i na koji nacin se vrsi placanje?

Hvala unapred!

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav,

Interesuje me koje sve tinkture preporucujete kod kronove bolesti, osim creva #1 i #2.

I da li se vise tinktura pije zajedno ili odvojeno, ako je odvojeno u kojim periodima?

I da, kako se narucuju tinkture, da li saljete postom i na koji nacin se vrsi placanje?

Hvala unapred!

Kod kronove bolesti pije se samo "crevna formula #2", ostale tinkture po potrebi. Tinkture se šalju poštom a plaćanja je pouzećem.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav,

Postavljam pitanje u ime jedne druge osobe. Naime, kaže mi da je često boli želudac. Ja sam relativno laik za prirodnu medicinu i reko sam joj da pije dosta vode, na šta je ona odgovorila da baš retko pije vodu. E sad moj odgovor verovatno nije bio potpun pa se obraćam ovde za savet.

Hvala

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani,

slušajući predavanje dr. Markovića saznala sam informaciju da dnevno treba imati samo tri obroka. Ako se to odnosi na doručak , ručak i večeru nije mi jasno kad se onda smije jesti voće jer je poznato da se voće smije jesti pola sata prije jela i 2 sata nakon jela. Ako se uz to uzme u obzir da se voda smije piti pola sata prije jela i sat i pol nakon jela ( kako preporučuje dr. Marković) nije mi jasno kako to sve skupa organizirati u toku dana ?

Također me zanima kakav raspored obroka bi trebali imati ljudi kojima je odstranjen žučni mjehur s obzirom da se žuč neprestano luči ?

:)

unaprijed zahvaljujem

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani,

slušajući predavanje dr. Markovića saznala sam informaciju da dnevno treba imati samo tri obroka. Ako se to odnosi na doručak , ručak i večeru nije mi jasno kad se onda smije jesti voće jer je poznato da se voće smije jesti pola sata prije jela i 2 sata nakon jela. Ako se uz to uzme u obzir da se voda smije piti pola sata prije jela i sat i pol nakon jela ( kako preporučuje dr. Marković) nije mi jasno kako to sve skupa organizirati u toku dana ?

Također me zanima kakav raspored obroka bi trebali imati ljudi kojima je odstranjen žučni mjehur s obzirom da se žuč neprestano luči ?

:)

unaprijed zahvaljujem

Ako se voće jede na taj način na koji pominjete onda vi prektično imate međuobroke što nije dobro, naime voće treba smatrati obrokom i voće spada u obrok. Tako da na primer ujutru za doručak možete uzeti bananu, jabuku, dve šake oraščastih plodova, 4.kašike žitarica i napraviti sebi idealan obrok. Između obroka nema grickanja, žvakanja niti bilo kog užinanja. Dnavno trebamo imati 2-3.obroka i to je to (primer: 9h-14h-19h).

Onaj ko ima odstranjen žučni mehur može imati iste obroke kao i svaki drugi čovek, osim što bi trebao obratiti malo više pažnje na čišćenje jetre, te je poželjno ili uzimati ćešće čaj za jetru (koren maslačka, đumbir, sikavica, pelin, komorač), tinkturu za jetru ili odraditi na svakih 6.meseci 7.dnevni klistir sa kafom i tonikom za jetru.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav,

Postavljam pitanje u ime jedne druge osobe. Naime, kaže mi da je često boli želudac. Ja sam relativno laik za prirodnu medicinu i reko sam joj da pije dosta vode, na šta je ona odgovorila da baš retko pije vodu. E sad moj odgovor verovatno nije bio potpun pa se obraćam ovde za savet.

Hvala

Kada su u pitanju bolovi u želucu postoje više razloga, jedan od njih može da bude čak i nervoza, oštećena sluznica, prejedanje, zatvor, međuobroci... Tako da bi najbolje bilo da nam se ta osoba javi da bi otkrili uzrok nastanka bolova.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Zahvaljujem na brzom odgovoru,

zaboravila sam napisati da je uz odstranjen žučni mjehur dijagnoza GERB, dakle vraćanje žuči u želudac pa ako se jede malo masnoća i to pogotovo ujutro, žuč oštećuje sluznicu želuca koja je zbog toga stalno upaljena (tako mi je objašnjeno)- dijagnoza kronični gastritis . Molim vas ako možete malo detaljnije opisati o čemu se zapravo radi kod GERB-a i kako se hraniti u tom slučaju.

unaprijed zahvaljujem

Podeli ovu objavu

Veza do objave

zaboravila sam napisati da je uz odstranjen žučni mjehur dijagnoza GERB, dakle vraćanje žuči u želudac pa ako se jede malo masnoća i to pogotovo ujutro, žuč oštećuje sluznicu želuca koja je zbog toga stalno upaljena (tako mi je objašnjeno)- dijagnoza kronični gastritis . Molim vas ako možete malo detaljnije opisati o čemu se zapravo radi kod GERB-a i kako se hraniti u tom slučaju.

unaprijed zahvaljujem

To je sasvim jednostavno, namirnice životinjskog porekla treba smanjiti u potpunosti i preći na 100% sirovu biljnu hranu, dakle što više pređite na namirnice biljnog porekla i neće biti problema. Imate recepte u OVOJ knjizi za sirovu i zdravu ishranu.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Zahvaljujem na preporuci. Jedino me zanima kako se u slučaju prelaska na biljnu hranu nadomješta nedostatak vitamina b12 koji se može dobiti samo iz mesa a neophodan je u organizmu ?

Podeli ovu objavu

Veza do objave

unaprijed zahvaljujem

U pitanju je Gastroezofagealna refluksna bolest (GERB) gde se želudačni (želudac - gaster) sadržaj vraća u jednjak (ezofagus) a ne žuč u želudac. S obzirom da smo vam jasno naveli kako takva osoba treba da se hrani (hrana bez masnoća i namirnica životinjskog porekla) smatrajte da takav problem neće imati, takođe zbog problema sa gastritisom treba da koristi više soka od kupusa i tinkturu za varenje. Idealno bi bilo da se takva osoba podvrgne 30.dnevnom postu na sokovima, gde bi se želudac dobrim delom oporavio od nezdravih životnih navika i svakakvog smeća koje je dobijao od domaćina.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani,

informacije koje dobivam na vašem forumu i preslušavajući predavanja dr. Markovića su od velike pomoći i svakome tko ima neki problem preporučim da posluša snimke predavanja.

Molim vas savjet kako napraviti umetke za liječenje hemoroida na bazi kokosovog ulja o kojima sam čitala ? Radi se o vanjskom hemoroidu koji nije bolan, ne krvari, ali je tvrd na dodir i smeta. Mogu li nemoroidi uopće "nestati" čišćenjem ili je to moguće samo operacijom ?

Također sam uočila da je ljuta paprika vrlo često primjenja u različite svrhe, pa vas molim da malo detaljnije napišete o kojoj se točno paprici radi jer na pakiranjima ne piše koliko imaju jedinica ljutine. Negdje se prodaje cayenne, negdje cilli, domaća itd. pa molim preporuku. Jel možda umjesto paprike bolje i sigurnije nabaviti tinkturu "cirkulacija" koja je koliko vidim na bazi paprike, pa smo sigurni da je to ono što se traži.

Zahvaljujem na razumiljevanju.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav. Htela sam da postavim pitanje za mog oca. Trenutno je u bolnici gde mu je ustanovljeno da je imao cir izmedju zeluca i jednjaka, koji je pre neki dan pukao. On nije odmah otisao kod lekara, iako je stolica bila crna. Tek kad mu je pritisak opao skroz i kad se onesvestio, onda je zvana hitna pomoc. Mene interesuje, kad izadje iz bolnice, da li moze nesto od vasih tinktura da koristi i u kojem smeru bi trebao da promeni ishranu, jer pretpostavljam da bi morao kompletno ciscenje da uradi? I da li bi uzimanje i probiotickih bakterija pomoglo tom procesu ciscenja i uspostavljanja ravnoteze u crevima i jacanja imuno sistema? Verovatno ce tamo isto dobiti neke lekove, ali bi htela da mu pomognem i sa prirodnim lekovima da mu se organizam oporavi, jer on isto vec godinama ima problema i sa hemoroidima. Kako ja to shvatam, sve je jedno s drugim povezano. Unapred hvala na odgovoru.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani,

informacije koje dobivam na vašem forumu i preslušavajući predavanja dr. Markovića su od velike pomoći i svakome tko ima neki problem preporučim da posluša snimke predavanja.

Molim vas savjet kako napraviti umetke za liječenje hemoroida na bazi kokosovog ulja o kojima sam čitala ? Radi se o vanjskom hemoroidu koji nije bolan, ne krvari, ali je tvrd na dodir i smeta. Mogu li nemoroidi uopće "nestati" čišćenjem ili je to moguće samo operacijom ?

Također sam uočila da je ljuta paprika vrlo često primjenja u različite svrhe, pa vas molim da malo detaljnije napišete o kojoj se točno paprici radi jer na pakiranjima ne piše koliko imaju jedinica ljutine. Negdje se prodaje cayenne, negdje cilli, domaća itd. pa molim preporuku. Jel možda umjesto paprike bolje i sigurnije nabaviti tinkturu "cirkulacija" koja je koliko vidim na bazi paprike, pa smo sigurni da je to ono što se traži.

Zahvaljujem na razumiljevanju.

Hemoroide je moguće u potpunosti odstraniti iz tela, ali je potrebno uraditi par koraka ka tome.

- raditi svakodnevna klistiranja uz spomoć čaja (nana, kamilica...) u koji može da se stavi malo sok aod limuna, jabukovog sirča...

- koristiti biljne formule za cereva "creva #1" i "creva #2"

- koristiti biljne umetke opisane u OVOJ knjizi na strani 341.

Što se paprike tiče uvek je najbolje neći najljuću koju imate, mi koristimo morugu, habanero, jolokiju... Paprika bi bilo dobro da se uzima i jede (treba naglasiti da ove paprike koje smo nabrojali su ekstremno ljute za one koji ranije nikada nisu jeli ljuto i da je najbolja opcija naći neke domaće paprike koje će te koristiti u ishrani i plus koristiti tinkturu "cirkulacija")

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav. Htela sam da postavim pitanje za mog oca. Trenutno je u bolnici gde mu je ustanovljeno da je imao cir izmedju zeluca i jednjaka, koji je pre neki dan pukao. On nije odmah otisao kod lekara, iako je stolica bila crna. Tek kad mu je pritisak opao skroz i kad se onesvestio, onda je zvana hitna pomoc. Mene interesuje, kad izadje iz bolnice, da li moze nesto od vasih tinktura da koristi i u kojem smeru bi trebao da promeni ishranu, jer pretpostavljam da bi morao kompletno ciscenje da uradi? I da li bi uzimanje i probiotickih bakterija pomoglo tom procesu ciscenja i uspostavljanja ravnoteze u crevima i jacanja imuno sistema? Verovatno ce tamo isto dobiti neke lekove, ali bi htela da mu pomognem i sa prirodnim lekovima da mu se organizam oporavi, jer on isto vec godinama ima problema i sa hemoroidima. Kako ja to shvatam, sve je jedno s drugim povezano. Unapred hvala na odgovoru.

Kada izađe bilo bi jako dobro da se uradi kompletna detoksikacija orgnizma, što prodrazumeva čišćenje bubrega, jetre, debelog creva, jačanje krvi, imuniteta, cirkulacije... i uklučuje takođe korišćenje tinktura za navedene organe i sisteeme, jer kako ste naveli sve je u našem telu povezano.

Zato je predlog da pređe ili na sirovu ishranu ili da bude par dana na ceđenim sokovima od voća i povrća, i da koristi ceo set tinktura ze detoksikaciju i jačanje organizma. Ako se on odluči vi nas kontaktirajte putem maila ili telefona da vam objasnimo detalje.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Zahvaljujem na korisnim savjetima. Još vas molim, koje biljke preporučujete za izradu umetka za hemoroide. Nisam uspjela pronaći taj podatak u knjizi dr. Šulca.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Zahvaljujem na korisnim savjetima. Još vas molim, koje biljke preporučujete za izradu umetka za hemoroide. Nisam uspjela pronaći taj podatak u knjizi dr. Šulca.

Najbolje je koristiti beli luk u kombinaciji sa kokosovim uljem. Iako u dosta slučajeva umeci ne moraju da se koriste, dovoljno je čišćenje creva, klistiranje i promena ishrane.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

dali za vrijeme lijećenja kandide mogu biti na postu sa voćnim sokovima ili samo na sokovima od povrća s obzirom da kandida voli slatko.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

unaprijed zahvaljujem

Hajte vi krenite da čistite jetru, pustite teorije, to je pasivno stanje gde se ne rešava problem. Dakle krenite da čistite organzam po programu o kome pišemo (post na sokovima, korišćenje tinktura...), a posebni akcenat stavite na OVAJ program čišćenje jetre Pa ćemo da vidimo šta će da ostane nakon toga od gastritisa ostalih problema sa želucem. A što se dalje ishrane tiče tu je stvar vrlo jasna i preporuka glasi SIROVA BILjNA HRANA..

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani, bolujem od ulceroznog kolitisa pri čemu terapije lekovima ne deluju, uz upalu mi se javlja i upala pankreasa (povišene amilaze u urinu i krvi). Pankreas je normalne veličine, jedino je glava nešto voluminoznija, bolova nemam, jedino u donjem delu trbuha. Što se tiče kolona, upalom je zahvaćena oko jedna trećina. Koja je Vaša preporuka terapije? (ako su Vam potrebne bilo kakve druge informacije na raspolaganju sam)

Zahvaljujem na odgovoru

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Da li može da se ćumur za roštilj koristi kao aktivni ugalj.?

Pošto sam čitao kod Milisava u knjizi kako se pravi aktivni ugalj a tako isto se pravi i ćumur pa sad dali je to isto.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pojavile su mi se crne naslage na zubima u 37-oj godini. Takođe i moj stariji sin ih je dobio u osmoj godini. Išli smo kod zubara i to očistili (ispolirali) međutim ponovo se vrate... Čitao sam malo na netu da su to neke bakterije koje se ljepe za zube...E sad mali jede slatko, pije kolu idr., dok ja to uglavnom izbjegavam a i ne pušim. Šta raditi, ima li tome lijeka ? Pozdrav !

Podeli ovu objavu

Veza do objave

pozdrav

ovako krenuo sam sa detoksikacijom sa sokovima i tinkturama. ali imam vec problem sada je drugi dan i moj zeludac ne podnosi najbolje. ja sam operisao ( odstranio ) zucnu kesu 2009 i zeludac je vrlo osetljiv. zadnjih godinu dana sam bukvalno skoro svaki dan uzimao controlok. sad naravno izbacujem svu hemiju ali bol u zeludcu je neizdrziv, ne mogu da spavam, apetit je otisao skroz da su mi i skokovi gadni da ih popijem. danas sam jeo grozdje i malo se smirio. pitanje da li mora za tu detoxikaciju samo sokovi ili moze i nesto da se pojede i ako moze sta je najbolje. i ako ima neko neki savet sta da koristim od prirodnih stvari da bi izbacio hemiju. hvala unapred

Podeli ovu objavu

Veza do objave