jabuka

Bolesti i lečenje jetre, bubrega i pankreasa

34 objave na ovoj temi

18 hours ago, KIRO977 said:

pozdrav

Imam 39 godina i pre mesec dana mi je ustanovljen dijabetes tipa2. Imao samo godinama visak kilograma, neredovnu ishranu i losu ishranu, bez fizicke aktivnost  i dugogodisnje stanje me je dovelo do secera. Pre mesec dana kada sam video simptome dijabetesa, otisao sam da proverim secer i bio mi je  17.5 Naravno doktorica mi odmah prepisala lekove i rekla mi da pocnem da budem fizicki aktivan i da idem na dijetu i naravno obavezno lekove da koristim mada je vec onda rekla da sumnja da cu uspeti sa lekovima, pa ce mozda kada budem dolazio na kontrolu za mesec dana ako mi ne spadne secer ispod 10 da me prebaci na insulin. Dala mi Glukoglinid od 2mg pre svakog obroka i Glukoformin od 1000 mg u toku dorucka i vecere. Posle 2 dana uz lekove, stanje secera mi se normalizovalo na normalne vrednosti ( od 4-6) ali posle jos dva dana kako sam koristio lekove, granica secera mi jako padala...bila je oko 3.5 pogotovo uvece posle vecere i popijenih lekova pa sam uvek morao nesto da pojedem slatko jer sam imao jake simptome hipoglikemije. Onda sam na svoju ruku izbacio jedan dan lekove( naravno merio sam pre i posle svakog obroka secer) i vrednosti secera su mi uvek bili u normali ( od 4-6) u svim rezimima merenja. Od tada je proslo desetak dana, ja bez lekova, secer mi idealan, idem u duge setnje posle svakog obroka, jedem uglavnom povrce i sve prepisano dijetalno...i osecam se odlicno. Juce bio kod doktorice i sve joj ovako isto objasnio i rekao  da sam na svoju ruku izbacio lekove jer su mi davali hipoglikemiju i ona je bila dosta iznenadjena sto se tice nivoa secera pogotovo sto zadnjih desetak dana nisam pio lekove( verovatno je ocekivala lose rezultate). Izbacila mi je Glukoglinid od 2mg ali mi je ovaj drugi lek ostavila da i dalje pijem jer mi je rekla da to obavezno moram da pijem da ne bi jako preopteretio pankreas i pre vremena ga unistio. Uglavnom ona i dalje insistira da pijem lekove...

E sad, ja sam u dilemi, da li da je poslusam da i dalje pijem lek iako mi je secer trenutno jako dobro regulisan bez lekova i da li stvarno ako ne budem pio lekove mogu da jako preopteretim pankreas pa da on prestane da luci insulin. U svakom slucaju jako razmisljam da uradim i vasu kuru za pankreas i lecenje od dijabetesa samo jos dok se malo sredim oko svega ovoga sto mi se izdesavalo u zadnih mesece dana i kad se psihicki smirim i nadjem nekako slobodnog vremena da bi to sproveo u delo vasu terapiju.

Uglavnom mi je sada dilema da li da nastavim bez lekova ili da ipak poslusam doktoricu i da pocnem da pijem lek iako mi trenutno ne treba. Ne razumem zasto moram da pijem lek ako su mi trenutno nivoi secera u dobrim granicama bez lekova?

Hvala unapred na odgovorima.

Ovo je jako važno iskustvo.

Važno je iz najmanje tri razloga:
1. Vidimo da čim promenimo ishranu i pojačamo fizičku aktivnost da već postižemo rezultate u lečenju dijabetesa tipa 2.
2. Čovek ne mora da uzima lekove niti su mu oni potrebni.
3. Lekari će se uvek truditi da vam daju lekove pa čak i ako ste sasvim zdravi, oni nisu zadovoljni vašim rezultatima, oni se ne raduju vašim uspesima, oni ne tuguju zato što ste vi bolesni oni samo razmišljaju kako će im se dodeliti procenat ako vam pripišu još koji lek, pa će tako moći da vrate kredit ili pošalju dete na ekskurziju.

Mislimo da je situacija vrlo jednostavna, potrebno je samo malo razmisliti. Ako ste prvog puta izbacili lek, zašto bi vam on sada trebao kada uopšte i nemate visok šećer. To da se pankreas preopteretio nije medicina već energetika, može da dođe do preopterećenja u nekoj elekrani ali da se pankreas preoptereti zato što normalno radi to ne može da se desi.

E sada ako želiš da pomogneš svojoj doktorici da isplati kredit ovog meseca onda bi bilo dobro da uzimaš te lekove. Ali s obzirom da ti lekovi između ostalog uništavaju rad pankreasa i pripremaju teren za dolazak insulina onda ne bi valjalo samo da ih piješ.

Bojana likes this

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno na odgovoru. Definitivno ste me ohrabrili da ne pijem lekove do daljnjeg dok mi  secer bude bio u normali...nadam se zauvek. Nadam se da ih vise nikad u zivotu necu koristiti. Samo da dodam jos da me je fizicka aktivnost preporodila za ovih skoro dvadesetak dana. Svakodnevne setnje i ponekad bicikla su me prosto digli, ne osecam umor, snage imam sve vise i vise i ne umaram se vise.A hrana, ma kako se cinila dijetalna i mala kolicina koju jedem, skoro nikad nisam gladan sto ranije nije bio slucaj kada sam se tovio mesom i secerima( naravno ja bi na kraju presao na onaj vas sistem sirove hrane kad budem isao na vasu terapiju, za sada jos ipak ponekad ubacim malo zivotinjskih namirnica)...Naravno i smrsao sam 5 kila za ovih dvadeset dana.

Inace na razgovoru sa doktoricom, tacno sam mogao da uvidim da nju ne interesuje ono sto joj ja pricam, ona prica svoju pricu i non stop spominje lek se mora piti. I sto mi najsmesnije u toku price mi kaze da ako se eto budem pridrzavao dijetalne ishrane i fizicke aktivnosti i ako budem pio lekove...da cu moci cak do 8 godina izdrzati bez insulina ali na kraju cu ipak morati preci na insulin( iglu). Ja je gledam i ne verujem( mislim se u sebi sto je bas spomenula 8 godina da covek moze da izdrzi na lekovima, sto nije rekla 5 ili 10 godina. Mora da je to neki njen najbolji slucaj sto je najvise izdrzao na lekovima pa tek za 8 godina presao na insulin). Ja bio zaprepascen posle, po njenoj prici bilo koji dijabeticar ce kad tad preci na insulin a ja eto kao ako budem bio dobar mozda cu tek za 8 godina preci na insulin i kao trebao bi da budem zahvalan na tome...Ostao sam blago receno šokiran...!!!!

Ja cu vas uskoro u svakom slucaju kontaktirati i kad budem imao vremena i kad se pripremim sa svim potrebnim stvarima( sokovnik, blender, godisnji odmor...) krenucu na vasu terapiju sigurno. Trebace mi sigurno ipak i detaljna detoksikacija i ciscenje organizma...Odgledao sam u proteklih dvadesetak dana skoro sve snimke vase na youtube i odusevljen sam...Samo nastavite ovako da radite i promovisete ovaj vid zdravlja i zivota.

U svakom slucaju, hvala vam na ohrabrenju za nastavak borbe protiv dijabetesa. Puno pozdrava

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 19.5.2016. at 12:01, KIRO977 said:

Hvala vam puno na odgovoru. Definitivno ste me ohrabrili da ne pijem lekove do daljnjeg dok mi  secer bude bio u normali...nadam se zauvek. Nadam se da ih vise nikad u zivotu necu koristiti. Samo da dodam jos da me je fizicka aktivnost preporodila za ovih skoro dvadesetak dana. Svakodnevne setnje i ponekad bicikla su me prosto digli, ne osecam umor, snage imam sve vise i vise i ne umaram se vise.A hrana, ma kako se cinila dijetalna i mala kolicina koju jedem, skoro nikad nisam gladan sto ranije nije bio slucaj kada sam se tovio mesom i secerima( naravno ja bi na kraju presao na onaj vas sistem sirove hrane kad budem isao na vasu terapiju, za sada jos ipak ponekad ubacim malo zivotinjskih namirnica)...Naravno i smrsao sam 5 kila za ovih dvadeset dana.

Inace na razgovoru sa doktoricom, tacno sam mogao da uvidim da nju ne interesuje ono sto joj ja pricam, ona prica svoju pricu i non stop spominje lek se mora piti. I sto mi najsmesnije u toku price mi kaze da ako se eto budem pridrzavao dijetalne ishrane i fizicke aktivnosti i ako budem pio lekove...da cu moci cak do 8 godina izdrzati bez insulina ali na kraju cu ipak morati preci na insulin( iglu). Ja je gledam i ne verujem( mislim se u sebi sto je bas spomenula 8 godina da covek moze da izdrzi na lekovima, sto nije rekla 5 ili 10 godina. Mora da je to neki njen najbolji slucaj sto je najvise izdrzao na lekovima pa tek za 8 godina presao na insulin). Ja bio zaprepascen posle, po njenoj prici bilo koji dijabeticar ce kad tad preci na insulin a ja eto kao ako budem bio dobar mozda cu tek za 8 godina preci na insulin i kao trebao bi da budem zahvalan na tome...Ostao sam blago receno šokiran...!!!!

Ja cu vas uskoro u svakom slucaju kontaktirati i kad budem imao vremena i kad se pripremim sa svim potrebnim stvarima( sokovnik, blender, godisnji odmor...) krenucu na vasu terapiju sigurno. Trebace mi sigurno ipak i detaljna detoksikacija i ciscenje organizma...Odgledao sam u proteklih dvadesetak dana skoro sve snimke vase na youtube i odusevljen sam...Samo nastavite ovako da radite i promovisete ovaj vid zdravlja i zivota.

U svakom slucaju, hvala vam na ohrabrenju za nastavak borbe protiv dijabetesa. Puno pozdrava

Nema na čemu, tu smo kad god nešto zatreba,
sve najbolje.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovani,pre par dana utvrdjena mi je dijagnoza insulinska rezinstencija i prepisan lek glukofaz uz savet promene ishrane, i dijetu na 1200 kal. zbog povecane tezine,kontrola je za tri meseca. Takodjr i ciklusi su mi postali neredovni.

U poslednje vreme mnogo sam citala vas sajt i knjige dr sulca, kao i video materijale i zaista zdrav razum mi nalaze da je ovaj nacin zivota i izlecenja moguc.

S toga vas molim za savet kako i sta dalje,jer bih zelela da izbegnem lekove i pokusam to da resim prirodnom putem.

Hvala unapred. Pozdra

..

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 3/11/2017 at 10:43, TIĆA said:

Postovani,pre par dana utvrdjena mi je dijagnoza insulinska rezinstencija i prepisan lek glukofaz uz savet promene ishrane, i dijetu na 1200 kal. zbog povecane tezine,kontrola je za tri meseca. Takodjr i ciklusi su mi postali neredovni.

U poslednje vreme mnogo sam citala vas sajt i knjige dr sulca, kao i video materijale i zaista zdrav razum mi nalaze da je ovaj nacin zivota i izlecenja moguc.

S toga vas molim za savet kako i sta dalje,jer bih zelela da izbegnem lekove i pokusam to da resim prirodnom putem.

Hvala unapred. Pozdra

..

Kod insulinske rezistencije je potrebno da radite celokupan program detoksikacije. Ovaj program obuhvata prelazak na zdravu ishranu, čišćenje jetre, bubrega, creva i krvi tj. kompletno čišćenje organizma. Više o tom programu možete pročitati na OVOM LINKU.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav

Imam 17 godina, a problem koji imam jeste dijabetes tipa 1 koji sam dobio u 2 razredu osnovne skole. Otkrio sam to sasvim slucajno odlazeci na kontrolu a na predlog lekara otisao da proverim secer u krvi gde mi je secer u krvi bio 23. Odmah potom sam poslat u bolnicu i tamo dobio uzasan tretman pod koji podrazumevam dobijanje insulina spricem za vakcinaciju potkozno svako dnevno i uzasnu hranu za obroke, a posle bolnice odlazak kuci bez ikakvog uputstva sta dalje i kako nabaviti insulin i kojom se hranom hraniti, jedini spas je bio odlazak u banju Arandjelovac gde su se ljudi cudili mom iskustvu...  Jedini uzrok ovoga za mene logican je stres koji sam doziveo padom sa bicikle pri velikoj brzini na obliznjem brdu a i u tom periodu kao mali sam jako voleo slatkise narocito cist secer u kocki iz ne znam ni ja kog raloga medjutim to je sve neka moja predpostavka i nagadjanje... Dnevno imam 3 obroka i 4 puta dnevno uzimam insulin (ako vam nesto znaci, za dorucak Humalog Mix 50, za rucak i veceru Humalog, i pred odlazak na spavanje Levemir). Gledao sam vase intervjue i vasa predavanja na internetu, Dr. Sulca i mnoge druge koji se svode na istoj prici o koriscenju cedjenih sokova, ciscenja creva, Tinktura i prelasku na sirovu hranu. Koristio sam pre ovoga i mnoge proizvode tj. mnoge "Tinkture" i samlevene lekovite biljke, od razlicitih ljudi koji se time bave ali se meni nisu najbolje pokazale najverovatnije zbog ne promenjenog nacina ishrane koji mi nisu cak ni oni rekli menjati. Za vas metod lecenja sam bio jako zainteresovan prosle godine ali sam nekako odustao i cini mi se napravio veliku gresku mozda sam sad malo sazreo pa zbog toga ili zato sto je Dr. Sulc svojim predavanjima koje sam gledao u meni stvorio neku motivaciju i volju ali sam dobro resio da ovaj problem resim. Jedini strah mojih roditelja je da ne smrsam pri ovoj ishrani, a inace volim i redovno posecujem teretanu. Ima jos mnogo toga sto bih rekao ili mozda vas cak i nazvao ja ili neko od mojih roditelja da ozbiljnije predjemo na resavanje ove bolesti. Koji su vasi predlozi kako da pocnem sa resavanjem problema i da li su mi potrebne Tinkture odmah?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 22.7.2017. at 00:09, Vukasin said:

Pozdrav

Imam 17 godina, a problem koji imam jeste dijabetes tipa 1 koji sam dobio u 2 razredu osnovne skole. Otkrio sam to sasvim slucajno odlazeci na kontrolu a na predlog lekara otisao da proverim secer u krvi gde mi je secer u krvi bio 23. Odmah potom sam poslat u bolnicu i tamo dobio uzasan tretman pod koji podrazumevam dobijanje insulina spricem za vakcinaciju potkozno svako dnevno i uzasnu hranu za obroke, a posle bolnice odlazak kuci bez ikakvog uputstva sta dalje i kako nabaviti insulin i kojom se hranom hraniti, jedini spas je bio odlazak u banju Arandjelovac gde su se ljudi cudili mom iskustvu...  Jedini uzrok ovoga za mene logican je stres koji sam doziveo padom sa bicikle pri velikoj brzini na obliznjem brdu a i u tom periodu kao mali sam jako voleo slatkise narocito cist secer u kocki iz ne znam ni ja kog raloga medjutim to je sve neka moja predpostavka i nagadjanje... Dnevno imam 3 obroka i 4 puta dnevno uzimam insulin (ako vam nesto znaci, za dorucak Humalog Mix 50, za rucak i veceru Humalog, i pred odlazak na spavanje Levemir). Gledao sam vase intervjue i vasa predavanja na internetu, Dr. Sulca i mnoge druge koji se svode na istoj prici o koriscenju cedjenih sokova, ciscenja creva, Tinktura i prelasku na sirovu hranu. Koristio sam pre ovoga i mnoge proizvode tj. mnoge "Tinkture" i samlevene lekovite biljke, od razlicitih ljudi koji se time bave ali se meni nisu najbolje pokazale najverovatnije zbog ne promenjenog nacina ishrane koji mi nisu cak ni oni rekli menjati. Za vas metod lecenja sam bio jako zainteresovan prosle godine ali sam nekako odustao i cini mi se napravio veliku gresku mozda sam sad malo sazreo pa zbog toga ili zato sto je Dr. Sulc svojim predavanjima koje sam gledao u meni stvorio neku motivaciju i volju ali sam dobro resio da ovaj problem resim. Jedini strah mojih roditelja je da ne smrsam pri ovoj ishrani, a inace volim i redovno posecujem teretanu. Ima jos mnogo toga sto bih rekao ili mozda vas cak i nazvao ja ili neko od mojih roditelja da ozbiljnije predjemo na resavanje ove bolesti. Koji su vasi predlozi kako da pocnem sa resavanjem problema i da li su mi potrebne Tinkture odmah?

Zdravo Vukašine,

ti očigledno znaš većinu stvari samo sada to što znaš trebaš da primeniš u ptaksi. Tako da ne treba sada puno mudrovanja već treba zasući rukave i krenuti sa radom. :-)
Zato bi najbolje bilo da nas pozoveš putem telefona kako bi ti se razjasnije eventualne nejasnoće i olakšao početak samog starta.

Vukasin likes this

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Samo sto me interesuje jos da mi kazete je sta u slucaju da mi secer padne odnosno da dodjem u hipoglikemiju? Sta da uzmem jer sam do sada koristio med, plazmu, secer i sok u zavisnosti koliko mi je secer pao.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
18 hours ago, Vukasin said:

Samo sto me interesuje jos da mi kazete je sta u slucaju da mi secer padne odnosno da dodjem u hipoglikemiju? Sta da uzmem jer sam do sada koristio med, plazmu, secer i sok u zavisnosti koliko mi je secer pao.

To je moguće samo ako koristite insulin, zato treba biti oprezan,
zaista naše saznaje do sada je da ljudi u 95% slučajeva čim krenu sa ovim programom odmah prvog dana isključuju insulin iz upotrebe.

Podeli ovu objavu

Veza do objave