Guest Administrator

Ostala pitanja

366 objave na ovoj temi

Pozdrav svima!

Objavljujemo početak rada foruma CPM-a gde ćete moći da nam postavljate pitanja iz oblasti zdravlja i medicine a gde ćemo mi nastojati da vam na najadekvatniji i jednostavniji način odgovorimo na vaše pitanje.

Svi članovi foruma moraju se pridržavati pravila ponašanja na forumu koja su opisana na početku ili će u suprotnom biti uklonjeni sa foruma.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani, želim da vam se zahvalim na angažovanju, pratim vaš rad još odavno na facebooku i mogu vam reći da ste mi promenili život.

Imala bih jedno pitanje, želela bih da uradim klistiranje kafom, pa me zanima koji je odnos kafe i kako se tačno priprema?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani želim da vam se zahvalim na angažovanju, pratim vaš rad još odavno na facebooku i mogu vam reći da ste mi promenili život.

Imala bih jedno pitanje, želela bih da uradim klistiranje kafom, pa me zanima koji je odnos kafe i kako se tačno priprema?

Drago nam je da je tako,

evo recepta, u litar vode stavite oko 45g kafe i kada dođe do ključanja, na laganoj vatri se kuva još 15 minuta. Onda se uzme 250ml skuvane kafe i pomeša sa 750 ml vode.

Bilo bi dobro da za vreme ovakvog klistiranja (u pitanju je tehnika za čišćenje jetre) sve vreme ležite na desnoj strani, gde je i sama jetra, da bi tečnost preko creva lakše delovala na nju, tako se leži 12-15 min (od trenutka kada sva tečnost uđe u crevo).

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovani

Prije dvije godine, zbog problema suzenja ilijacne arterije, izvrsena mi je operacija aorto-ilijako-femoralnim bypassom. Medjutim, prije par mjeseci ponovo su poceli bolovi u lijevoj nozi, te je nakon Kolor Dopplera lijeve noge utvrdjena okluzija grafta, tj. narodski receno bajpas je zacepljen.

Da li neko zna neki prirodni lijek koji bi pomogao u ovom slucaju?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav svima!

Objavljujemo početak rada foruma CPM-a gde ćete moći da nam postavljate pitanja iz oblasti zdravlja i medicine a gde ćemo mi nastojati da vam na najadekvatniji i jednostavniji način odgovorimo na vaše pitanje.

Svi članovi foruma moraju se pridržavati pravila ponašanja na forumu koja su opisana na početku ili će u suprotnom biti uklonjeni sa foruma.

Hvala na prijemu i svaki uspeh Vam želim ! :)

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Postovani

Prije dvije godine, zbog problema suzenja ilijacne arterije, izvrsena mi je operacija aorto-ilijako-femoralnim bypassom. Medjutim, prije par mjeseci ponovo su poceli bolovi u lijevoj nozi, te je nakon Kolor Dopplera lijeve noge utvrdjena okluzija grafta, tj. narodski receno bajpas je zacepljen.

Da li neko zna neki prirodni lijek koji bi pomogao u ovom slucaju?

Da bi se rešili problema morate očistiti celokupan kardiovaskularni sistem, u suprotnom će se isti problemi iznova vraćati. Vrlo je važno da razumete da je ovaj problem nastao vašom ishranom a još ako ste imali nezdrave navike poput cigarete onda se holesterol nagomilao na delovima krvnih sudova, čak i ako arterija nije bila pod zakrčenjem neko pod suženjem, a najverovatnije da je bila deom zakrčena, jer se na istom mestu ka kom je sada bajpas ponovo stvorile naslage.

Vi bi trebali bez razmišljanja da budete par dana na cećenim sokovima (najbolje je od 10-15.dana), a zato vam je potreban sokovnik. E sada pored sokova koji će vas hraniti dok se pročišćava i jaća vaša krv (ujedno će se zakrčenja razbijati), potrebno je raditi na jačanju cirkulacije. Cirkulaciju je najbolje pojačati fizičkom aktivnošću, toplo-hladnim tuševima (više puta na dan), i konzumiranjem ljute paprike, na ovaj način arterije će biti elastičnije i u koliko su sužene doćiće do proširenja.

Bilo bi dobro ako bi mogli da napravite i tinkturu od nje, dakle uzmete ljutu papriku (poželjno je da bude što ljuća) i od nje napravite tinkturu za cirkulaciju. Ako nemate vremena možete i kod nas da je nabavite, tinkturu bi ste ispijali 3-4.puta dnevno.

Na ovaj način ne samo da bi ste očistili začepljeni bajpas nego bi ste delovali i preventivno kako se to više ne bi dogodilo.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Zdravo. Interesuje me da li je maticna mlec ( Royal jelly) dobra za zdravle?

Pozdrav i srecno sa radom!

Matični malč je hrana koju proizvode (luče) mlade pčele i prevashodno je namanjen za ishranu pčela, a ne čoveka. Hemijski sastav malča pokazuje da je to hrana koja je potrena pčeli za malo veće fizike napore, zato postoje dve vrste malča, jedan koji je namenjen pčelama radilicama i drugi za maticu (i to matica koristi samo onda kada polaže jaja).

Malč je takođe i prost šećer za razliku od šećera iz voća te direktno ulazi u krvotok. Ne šteti čoveku, hranjiv je ali ga ipak treba ostaviti pčelama.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Поздрав. Шта може бити узрок непријатног задаха, а да то нису зуби, односно хигијена уста? Питао сам зубарку да ли постоји неки стоматолошки проблем који би могао да проузрокује непријатан задах и рече ми да не постоји. Каже да је вероватно због желуца.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Поздрав. Шта може бити узрок непријатног задаха, а да то нису зуби, односно хигијена уста? Питао сам зубарку да ли постоји неки стоматолошки проблем који би могао да проузрокује непријатан задах и рече ми да не постоји. Каже да је вероватно због желуца.

Tako je, veliki procenat ljudi ima upravo iz tog razloga nepijetan zadah. Dakle nezdrava ishrana kojim se ljudi inače hrane uzrokuje stvaranje određene kiseline unutar samog želuca što se kasnije direktno manifestuje kao neprijaten osećaj u ustima.

Postoji i još jedan vrlo važan razlog, a to je kad čovek ne pije dovoljno vode u toku dana (manje od 2l) tada se takođe jevlja loš zadah jer čovek nije isprao svoje organe za varenje, voda služi i za ispiranje i čišćenje organa za varenje i izlučivanje, te je s toga jako važan faktor.

Plan je sledeći, hajde budi samo tri dana na ceđenim sokovima od voća i povrća, ili budi na sirovoj biljnoj hrani i pripremi tinkture za usta, imunitet i varenje koje ćeš koristiti, prema receptu od Šulca (uputstvo za pripremu imš u knjizi "Lečenje neizlečivih bolesti"). Ili ako nemaš uslove za pripremu možeš da ih i nabaviš preko nas samo nam se javi na mail, i videćeš da će loš zadah jako brzo prestati.

Dakle otkloni uzroke (vodi računa o kvalitetu hrane, očisti organizam sa sokovima ili sirovom hranom)

i deluj preventivno (pij tečnost i 5-10.dana koristi tinkture), i problem će biti rešen.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani, imam pitanje u vezi alergije.

Svake godine u vreme cvetanja ambrozije krajem avgista a

i povremeno na proleće imam simptome koji se ispoljavaju

kroz napade kijanja više puta u toku dana, zapušen nos i generalno pad energiije

čitavog organizma. Imam problem i sa sinusima

jer počnem da kijam kad god sam na nekoj malo jačoj promaji.

Da li postoji način da se alergije leče ili da se smanje simptomi?

Hvala i puno sreće u daljem radu.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani, imam pitanje u vezi alergije.

Svake godine u vreme cvetanja ambrozije krajem avgista a

i povremeno na proleće imam simptome koji se ispoljavaju

kroz napade kijanja više puta u toku dana, zapušen nos i generalno pad energiije

čitavog organizma. Imam problem i sa sinusima

jer počnem da kijam kad god sam na nekoj malo jačoj promaji.

Da li postoji način da se alergije leče ili da se smanje simptomi?

Hvala i puno sreće u daljem radu.

Ako pitate bilo kog lekara prirodne medicine rećiće vam da je alergija nepostojeća bolest. Dakle u pitanju su samo određeni simptomi koji se ispoljavaju kao posledica pada imuniteta. Mogu da se ispoljavaju na razne načine, od crvenila, bubuljica, kijavice, kašalj, gušenja itd. Ali ono što je zajedničko za sve vrste alergija jeste da u koliko se prirodnim putem očisti organizam i ojača imuni sistem alergija nestaje.

I to su iskustva mnogih ljudi koji su nam predhodno tvrdili da je to genetika, bolest bez rešenja, nedostatak ovoga li onoga u telu, i kada su prošli kroz program detoksifikacije bolest je nestala a oni su bili zapanjeni.

Hoćemo samo da vam kažemo da je alergiju zaista moguće iskoreniti i to ne tako što treba smanjiti simptome nego napasti uzrok.

Za početak bi bilo dobro izbaciti iz hrane mleko i sve mlečne proizvode, oni znaju jako puno da prave problema u ovom slučaju, sa mlekom treba izbaciti i druge štetne namirnice (kafa, cigarete, alhohol, gazirana pića, rafinisane proizvode, brzu hranu itd). I umesto toga treba preći na sirovu biljnu hranu uz dosta vode i fizičke aktivnosti i rešen problem.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Поздрав! Имам одређени проблем са зглобовима. Када ходам леви зглоб ми гласно "крцка"("пуцкета"). Исто то је важило и за десни све док га нисам изврнуо, од тада десни се много слабије чује да "крцка". Мене то ништа не боли нити ми отежава ходање али ме интересује шта би могло бити узрок томе и да ли је то нешто опасно?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Поздрав! Имам одређени проблем са зглобовима. Када ходам леви зглоб ми гласно "крцка"("пуцкета"). Исто то је важило и за десни све док га нисам изврнуо, од тада десни се много слабије чује да "крцка". Мене то ништа не боли нити ми отежава ходање али ме интересује шта би могло бити узрок томе и да ли је то нешто опасно?

Zglobovi su vrlo specifični, tako da oni u svojoj građi imaju po svojoj površini jednu vrstu sluzi koja se luči, ova sluz štiti zglob od amortizacije tj. trošenja. Tako da u koliko se ova sluz ne luči dovoljno dolazi do toga da rad zglobova postaje čujan. E sada pored toga postoji i druga stvar a to je kada zglob iz određenog razloga biva pomeren sa svog mesta (što je bio slučaj sa tvojim desnim zglobom).

E sada u prvom slučaju roblem se javlja isključivo zbog dehidracije i zbog nedostatka tečnosti u organizmu prevashodno ili zbog loše ishrane pune soli.

U drugom slučaju problem se rešava tako što treba posetiti nekog kiroprektičara, oni mogu jako dobro da pomognu.

Pored ovoga postoje i slučajevi dece ili sada već odraslih ljudi koji su bili hranjeni baby-lakom ili nekom drugom hranom za bebe pored/umesto majčinog mleka, tada dolazi do istog problema usled nedostatka kalcijuma u kostima.

Dakle ako sve ove ali i druge uzroke svedemo i razmotrimo dobićemo jasna uputstva za rešenje problema:

1. Prelazak na biljnu hranu bogatu kalcijumom (oraščasti plodovi, zeljasto povrće...)

2. Povećati unos tečnosti u organizam

3 Svakodnevno raditi masažu i stimulaciju zglobova određenim vežbama za istezanje

4. Odlazak kod kiropraktičara

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav!

Puls mi je uvek oko 100 otkucaja u minuti.

Ne znam od kada je to tako, mislim da sam uvek imao visok puls.

Mislim da mi je na ultrazvuku jednom kardiolog rekao, ne sećam se dobro, da imam jedan srčani zalistak duži, ali da to nije opasno i da to ima oko 50 % mladih. Ne znam da li to uopšte utiče na puls.

Interesuje me šta može biti uzrok pulsu većem nego što su neke prosečne normalne vrednosti, da li je to normalno i koje su posledice.

Hvala!

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav.Jedan moj mali rodjak,star nepunih 8 meseci,pre otprilike 2 nedelje je odveden u bolnicu,jer je stalno plakao,ono sto sam ja cuo preko moje majke je da je neka upala uva.Medjutim,nakon nedelju dana,kad smo ja i moja porodica davali pomen skoro preminulom pradedi,stric ovoga decaka nam je pomagao,obavivsi jedan razgovor,vratio se vidno uznemiren,rekao je ,,izgleda da je epilepsija,, ne z am sta se tu dalje govorilo,ali,pre par dana su nam rekli za rezultate iz beograda,koliko sam ja cuo,potvrdjeno epilepsija,medjjtim,vrlo cudnovata,lekari kao lekari,uvek u nekom misticizmu...zanima me vase misljenje o celoj stvari,o mogucnosti izlecenja,kao i posledicama nelecenja.Nazalost,ne znam da li bi oni uopste prihvatili ideju prirodnog lecenja,jer mi se cini,citajuci razna iskustva drugih,da tu poverenje igra glavnu ulogu,a ljudi sve vise postaju nepoverljivi...cinjenica je da mnogi ljudi,a narocito ,,intelektualci,, na ovo gledaju kao na neku vlasku magiju,sa cinima i secikupusima,sto jos dodatno otezava da i ova mogucnost lecenja dobije sansu

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav!

Puls mi je uvek oko 100 otkucaja u minuti.

Ne znam od kada je to tako, mislim da sam uvek imao visok puls.

Mislim da mi je na ultrazvuku jednom kardiolog rekao, ne sećam se dobro, da imam jedan srčani zalistak duži, ali da to nije opasno i da to ima oko 50 % mladih. Ne znam da li to uopšte utiče na puls.

Interesuje me šta može biti uzrok pulsu većem nego što su neke prosečne normalne vrednosti, da li je to normalno i koje su posledice.

Hvala!

Vidite vrednosti pulsa i krvnog pritiska su direktna slika našeg kardiovaskularng sistema, odnosno slika i stanje naših krvnih sudova ali i našeg fizičkog stanja. Normalan puls je od 60 do 80 otkucaja u minuti, ali pazite kod osoba odlične fizičke kondicije (sportisti) on može biti i od 40 do 50 otkucaja. Šta ovo znači, znači da fizičmom aktivnošću možemo da regulišemo naš puls.

Ako ne verujete probajte bar 30 dana da se hranite zdravo, ne pijte gazirana pića, kafu, ne sedite čak pored ljudi koji puše a ako sami pušite to je dodatan razlog da ostavite cigarete, razmišljajte pozitivnije (otklonite uzroke stresa), dakle puno voća, puno povrća (u sirovom stanu), dosta vode i trčite svakog dana 4-6.km pa da vidimo da li će puls ostati isti, mi vam kažmo da neće.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav.Jedan moj mali rodjak,star nepunih 8 meseci,pre otprilike 2 nedelje je odveden u bolnicu,jer je stalno plakao,ono sto sam ja cuo preko moje majke je da je neka upala uva.Medjutim,nakon nedelju dana,kad smo ja i moja porodica davali pomen skoro preminulom pradedi,stric ovoga decaka nam je pomagao,obavivsi jedan razgovor,vratio se vidno uznemiren,rekao je ,,izgleda da je epilepsija,, ne z am sta se tu dalje govorilo,ali,pre par dana su nam rekli za rezultate iz beograda,koliko sam ja cuo,potvrdjeno epilepsija,medjjtim,vrlo cudnovata,lekari kao lekari,uvek u nekom misticizmu...zanima me vase misljenje o celoj stvari,o mogucnosti izlecenja,kao i posledicama nelecenja.Nazalost,ne znam da li bi oni uopste prihvatili ideju prirodnog lecenja,jer mi se cini,citajuci razna iskustva drugih,da tu poverenje igra glavnu ulogu,a ljudi sve vise postaju nepoverljivi...cinjenica je da mnogi ljudi,a narocito ,,intelektualci,, na ovo gledaju kao na neku vlasku magiju,sa cinima i secikupusima,sto jos dodatno otezava da i ova mogucnost lecenja dobije sansu

Nema šta lekari da budu u mistcizmu, epilepsija je za zvaničnu medicinu neizlečiva bolest. Beba će biti na tabletama i rećiće im da će morati da koristi tablete za epi napade celoga žvota.

Prirodna medicina ima rešenja za ovu bolest, ali ono što je interesantno a to je da epilepsija (kao i panični napadi, šizofrenija...) nije fizička već duhovna bolest, možemo sve moguće nalaze uraditi nad osobom obolelom od epilepsije i sve da bude idealno i u granicama normale, a opet epilepsija je tu. I upravo zbog toga lekari nemaju rešenja, jer ne priznaju tu duhovnu normu kod čoveka.

Mnogi će sada pitati kako duhovna bolest kada je u pitanju beba, zato treba videti sa roditeljima, ili bližim članovima u porodici. Neko od njih upražnjava neke duhovne tehnike ili pak ne stoji dobro sa moralnim načelima, pa se posledice greha oslikavaju i na bebi. Prirodna medcina ne koristi u lečenju nikakve duhovne tehnike tog tipa, ali je činjenica da vračarstvo i gatarstvo koje ste spomenuli može da dovede do svih duhovnih (psihičkih) negativnih promena kod čoveka.

Ako roditelji ne veruju u prirodno izlečenje ne vredi ih ubeđivati, besmisleno je, ali ako žele mogu da nam se jave.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovanje,

kako lečiti učestalu zapušenost nosa? Konstatovana je alergija na kućnu prašinu i grinje.

Zapušenje nosa se javljaju usled velike količine nagomilane sluzi u nosnoj duplji ili sinusnom kanalu, ali ta sluz zbog određenog razloga ne može da izađe u jednom trenutku već se to dešava povremeno kada dođe do neke iritacije u nosnoj duplji (kao na primer iritacija na grinje, prašinu itd).

E sada znajući ovo mi vrlo jednostavno možemo da delujemo na ovaj uzrok problema. Preporučujemo svkodnevnu inhalaciju sa eteričnim uljem od mente, dakle stavite oko 2l vode u neku posudu i zagrejete dok ne proključa, tada posudu sa vodom stavite isprad vas, ukapate za početak 5.kapi eteričnog ulja i prekrijete glavu velikim peškirom tako da para ide direktno na vaše lice. Sada je potrebno samo duboko disati na nos i duboko izdisati na usta i tako najmanje 10-15.min.

Tretman treba ponoviti više puta na dan, takođe dok radite inhalaciju pokraj sebe treba da imate maramicu jer će sada sluz početi da izlazi vani, i nos će se čistiti veoma efikasno, ali na ovaj način će se čistiti i pluća što je veoma važno.

Što se tiče grinja, treba povesti računa na kućnu higijenu, tepisi su velike farme grinja, te ih treba češće čistiti.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Nema šta lekari da budu u mistcizmu, epilepsija je za zvaničnu medicinu neizlečiva bolest. Beba će biti na tabletama i rećiće im da će morati da koristi tablete za epi napade celoga žvota.

Prirodna medicina ima rešenja za ovu bolest, ali ono što je interesantno a to je da epilepsija (kao i panični napadi, šizofrenija...) nije fizička već duhovna bolest, možemo sve moguće nalaze uraditi nad osobom obolelom od epilepsije i sve da bude idealno i u granicama normale, a opet epilepsija je tu. I upravo zbog toga lekari nemaju rešenja, jer ne priznaju tu duhovnu normu kod čoveka.

Mnogi će sada pitati kako duhovna bolest kada je u pitanju beba, zato treba videti sa roditeljima, ili bližim članovima u porodici. Neko od njih upražnjava neke duhovne tehnike ili pak ne stoji dobro sa moralnim načelima, pa se posledice greha oslikavaju i na bebi. Prirodna medcina ne koristi u lečenju nikakve duhovne tehnike tog tipa, ali je činjenica da vračarstvo i gatarstvo koje ste spomenuli može da dovede do svih duhovnih (psihičkih) negativnih promena kod čoveka.

Ako roditelji ne veruju u prirodno izlečenje ne vredi ih ubeđivati, besmisleno je, ali ako žele mogu da nam se jave.

Kako se boriti sa " karmom " koju ste upravo opisali?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Kako se boriti sa " karmom " koju ste upravo opisali?

Taman posla, nismo mi govorili o Karmi. Karma je istočnjačka filozofija zastupljena u istočnjačkim religijama i u drugim danas poznatim veštinama koje nemaju dodirnih tačaka sa medicinom i naukom, već je tu zastupljena okultna (skrivena) filozofija.

Mi se ovde bavimo ozbiljnim stvarima i ozbiljnom medicinom, kao takva savremena medicinsaka istraživanja se uklapaju jedino u Biblijski koncept. Tako da je najbolje da čovek tamo (u Svetom Pismu) pronađe odgovore.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav, zanima me koja je preporuka za ishranu beba koje tek krecu sa dohranom, do sada je isljucivo dojena. Da li davati iskljucivo sirovo voce i povrce ili ih je potrebno termicki obradjivati? Dosta su podeljenja misljenja po tom pitanju, takodje i sto se tice uvodjenja zitarica u obroke, neki ne savetuju bebama zitarice do 2god, tj dok ne dobije zube jer nemaju enzim pljuvacke. Koja je vasa preporuka?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav, zanima me koja je preporuka za ishranu beba koje tek krecu sa dohranom, do sada je isljucivo dojena. Da li davati iskljucivo sirovo voce i povrce ili ih je potrebno termicki obradjivati? Dosta su podeljenja misljenja po tom pitanju, takodje i sto se tice uvodjenja zitarica u obroke, neki ne savetuju bebama zitarice do 2god, tj dok ne dobije zube jer nemaju enzim pljuvacke. Koja je vasa preporuka?

Mišljenja jesu podeljena ali to su ipak samo mišljenja. Vidite kada su bebe u pitanju prvo ako želimo da odgajimo bebu na najbolji način onda moramo da je pustimo da što duže doji. Najzdravije bebe i kasnije deca su ona koja su duže dojila, pod dužim dojenjem podrazumevamo da beba sisa čak i do 2.godine.

Ne trebamo mi da vremenski određujemo bebi kada će ona prestati sa sisanjem, bebe to same pokažu svojim ponašanjem i to se prepozna. Što se dohrane tiče takođe samo treba pratiti šta beba najviše voli, a bebe najviše vole (a to im svakako najviše i prja) da se prave sirove kašice od voća a kasnije polako i od povrća pa još kasnije kombinacija sa oraščastim plodovima i semenjem. Bilo bi dobro takođe i u blenderu polako praviti orahovo, bademovo, pirinčano i druga biljna mleka.

Ni jedna beba ne voli da jede kuvano a o mesu tek da ne pričamo. Budu majke koje kažu "moja beba jede kuvano", pa jeste kad se predhodno mučila mesecima da je natera na kuvanu hranu jer joj stalno potura. Dakle bebu treba posmatrati i prilagođavati se njenim potrebama. Beba bolje zna šta je za nju dobro nego odrastao čovek verujte, jer beba ima mehanizme a čovek je pun predrasuda i zabluda.

Zato samo polako sa prehranom, prvo neka doji dok hoće e onda polako biljna mleka, pa kašice iz blendera (ili još bolje ručno blendirane) od voća, pa onda za neko vreme početi sa povrćem i oraščastim plodovima.

Podeli ovu objavu

Veza do objave