Guest Administrator

Ostala pitanja

366 objave na ovoj temi

Pozdrav!

Kako se rešiti hemoroida?

Lekari obično kažu "Vi ni slučajno ne bi ste smeli da jedete ljuto" a mi kažemo slobodno jedite što više ljute paprike. Ali pored ljute paprike još nešto je veoma važno, a to je čišćenje debelog creva. Bilo bi dobro uraditi klistiranje, još bolje hidrokolon terapiju pa nakon toga kući raditi klistiranja sa biljkama.

Primer:

klistiranje sa čajem od nane (nana smiri crevnu floru i umiri creva), klistiranje sa bokvicom takođe, sa limunovim sokom (odlično za dezinfekciju).

Tek nakon ispiranja debelog creva u težim slučajevima može se preći na biljne tinkture creva#1 i creva#2, u lakšim slučajevima ispiranje debelog creva, konzumiranje ljute paprike, belog luka i zdravije ishrane sa dosta tečnosti zna da reši problem za kratko vreme, iako zbog divertikula i njima preporučujemo da prođu kroz 10.dnevnu terapiju na tinkturama.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima

Imala bih pitanje vezano za mog sina od 6meseci.

Naime njemu je jos prenatalno dijagnostikovana hidronefroza, posto se ona i postnatalno, tj do sada ne smanjuje dr u decijoj bolnici nam savetuje operaciju. Kako bi mi voleli na bilo koji nacin izbeci da do toga dodje tragamo za nekim alternativnim resenjem.

Da li ste upoznati sa tom vrstom oboljenja i da li bi ona mogla da se tretira vasim metodama lecinja?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Imala bih pitanje vezano za mog sina od 6meseci.

Naime njemu je jos prenatalno dijagnostikovana hidronefroza, posto se ona i postnatalno, tj do sada ne smanjuje dr u decijoj bolnici nam savetuje operaciju. Kako bi mi voleli na bilo koji nacin izbeci da do toga dodje tragamo za nekim alternativnim resenjem.

Da li ste upoznati sa tom vrstom oboljenja i da li bi ona mogla da se tretira vasim metodama lecinja?

Naravo, vašem sinu je potrebno davati čaj od kukuruzne svile. Kukuruzna svila je specifična i jedna od najboljih načina za pročišćavanje mokraćnih kanala ali prevashodno bubrega. Pošto je diuretik ona će onemogućiti da mokraća zaostaje u sabirnom sistemu bubrega, te će se ista izlučivati vani.

Pored kukuruzne svile možete mu davati i tinkuru za bubrege i imuno za decu.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Добар дан. Отац сам бебе која је стара 4 месеца. Замолио бих вас за пар савета у вези њене исхране. Наиме, она пије вештачка члека јер је моја жена изгубила млеко, па смо сада почели да јој уводимо и сокиће и кашице. Правимо јој сок од јабуке и шаргарепе, а кашицу од шаргарепе и кромпира. Е сад, мене занима да ли сме да једе кашице и са другим воћем, јер доктори говоре да не сме кашицу од банане јер је банана тешка, онда јагода не сме јер може да се испостави да је алергична на то (знам да су ово глупости на квадрат, али да вас питам да будем још сигурнији). Дале, шта беба од 4 месеца сме да једе и пије?

Хвала унапред и извињавам се на подужем тексту.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Добар дан. Отац сам бебе која је стара 4 месеца. Замолио бих вас за пар савета у вези њене исхране. Наиме, она пије вештачка члека јер је моја жена изгубила млеко, па смо сада почели да јој уводимо и сокиће и кашице. Правимо јој сок од јабуке и шаргарепе, а кашицу од шаргарепе и кромпира. Е сад, мене занима да ли сме да једе кашице и са другим воћем, јер доктори говоре да не сме кашицу од банане јер је банана тешка, онда јагода не сме јер може да се испостави да је алергична на то (знам да су ово глупости на квадрат, али да вас питам да будем још сигурнији). Дале, шта беба од 4 месеца сме да једе и пије?

Хвала унапред и извињавам се на подужем тексту.

Prvo da vam kažemo šta bi bilo poželjno, poželjno bi bilo pošto je beba starosti samo 4.meseci da se potrudite da nađete ženu koja bi vašu bebu dojila, ako ne tako onda koja bi svoje mleko davala vama da zadojite vašu bebu. Ovde nema ničeg nepristojnog, moramo da shvatimo da je majčinsko (ženino) mleko najbolja hrana za bebu, zato bi vredelo pokušati neći osobu koja bi vam učinila ovako nešto, dakle to je prvenstveno najbolje, najzdravije, najproduktivnije. (Pod uslovom da je žena od koje uzimate mleko zdrava, da nije pučaš i da ne konzumira štetne napitke i lekove)

Morate da znate da kod bebe nisu još uvek u potpunosti spremni za funkciju organi za varenje, oni su funkcionalni i razvijeni, radiće bez problema tu nema šta ali će to za bebu biti oterećenje.

Tek ako ova mogućnost otpadne možemo razmišljati o sokovima, za kašice poput banane je zaista beba mala, može da dođe do zatvora, a ovo za jagodu je besmislica. Krompir nije za bebu, izbacite ga za sada.

Naša preporuka bi bila da pored zamene za mleka koja pije pije za sada samo ceđene sokove od voća i po nekog povrća (može cvekla, šargarepa, rotkva...). Ali isto tako možete polako početi da joj pravite i biljna mleka od pirinča, badema, oraha itd, kako bi beba bolje izgradila i ojačala svoje kosti.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav. Zelim Vam puno uspeha u radu.

Imam 20 godina i do sada sam jeo pretezno namirnice zivotinjskog porekla. Imam cvrstu volju da predjem na biljnu sirovu hranu, mada mi to tesko pada jer kao sto sam rekao do sada sam iskljucivo jeo namirnice zivotinjskog porekla. Dva dana jedem samo voce i osecam se stvarno malo bolje, medjutim ne znam sta bih vise mogao da jedem. Kada bi mogla kuvana, prezena biljna hrana bilo bi mi mnogo lakse, medjutim razumeo sam da moze samo sirova ( kako na primer da jedem sirov krompir ili pasulj? ). Zamolio bih Vas ako mozete da mi prepisete neke recepte sirove hrane ili neki nedeljni plan ishrane, pa da se ja toga pridrzavam, ovako stvarno ne znam bih mogao da jedem.

Interesuje me kako da se resim slajma u grlu. Svakodnevno imam slajm u grlu i ne znam kako to da resim. Zbog toga sam malo nesiguran jer osecam kao da mi je neprijatan zadah zbog toga, roditelji su mi rekli da nije, medjutim ja sam i dalje nesiguran. Cesto me u poslednje vreme glava boli. Ja mislim da taj bol upravo prouzrokuje slajm kojeg ne mogu da se resim.

Hvala Vam puno, sve najbolje.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav. Zelim Vam puno uspeha u radu.

Imam 20 godina i do sada sam jeo pretezno namirnice zivotinjskog porekla. Imam cvrstu volju da predjem na biljnu sirovu hranu, mada mi to tesko pada jer kao sto sam rekao do sada sam iskljucivo jeo namirnice zivotinjskog porekla. Dva dana jedem samo voce i osecam se stvarno malo bolje, medjutim ne znam sta bih vise mogao da jedem. Kada bi mogla kuvana, prezena biljna hrana bilo bi mi mnogo lakse, medjutim razumeo sam da moze samo sirova ( kako na primer da jedem sirov krompir ili pasulj? ). Zamolio bih Vas ako mozete da mi prepisete neke recepte sirove hrane ili neki nedeljni plan ishrane, pa da se ja toga pridrzavam, ovako stvarno ne znam bih mogao da jedem.

Interesuje me kako da se resim slajma u grlu. Svakodnevno imam slajm u grlu i ne znam kako to da resim. Zbog toga sam malo nesiguran jer osecam kao da mi je neprijatan zadah zbog toga, roditelji su mi rekli da nije, medjutim ja sam i dalje nesiguran. Cesto me u poslednje vreme glava boli. Ja mislim da taj bol upravo prouzrokuje slajm kojeg ne mogu da se resim.

Hvala Vam puno, sve najbolje.

Odlična i dobra odluka, evo na donjem linku imaš jedan jako dobar priručnik za pripremanje raznih vrsta sirovih namirnica, od sladoleda pa do sirove pice i paštete:

Najbolji recepti iz prirode: http://institutpm.com/admin/uploads/najbolji_recepti_iz_prirode.pdf

Bol u glavi ti prouzrouje nedostatak tečnosti u organizmu prevashodno. Naravno može da bude i od sekreta unutar sinusnog kanala zato predlažemo da se inhaliraš 2-3 puta u toku dana sa eteričnim uljem od mente, a možeš da koristiš našu tinkturu za grlo ako hoćeš da ubrzaš čišćenje i dezinfikuješ grlo.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovani,hvala na ogovoru! Posto je ipak u pitanju sestomesecna beba ja bih jos malo opsirnije da iznesem problem.

Naime juce je radjena IVU sa rezultatom: Pijelon levog bubrega delom ekstrarenalno polozen, prosiren u regiji ureteropijelicnog vrata postoji suzenje oko 1.6mm.Levi ureter ispod u-p vrata uredne sirine. Labaratorija: Urea 4.3mmol/l,Kreatinin 43.83mmol/l.

Po DR. jedino operaija moze resiti ovaj problem, cak ni sam organizam ne moze da se izbori sa time (ja ne zelim da u to verujem jer po njima mi smo nasu bebu morali sklanjati u 16ned kada je otkrivena UZ hidronefroza ali hvala Bogu do toga nije doslo).

Vas odgovor mi je dosta uopsten, pa bih Vas zamolila malo detaljnije. Koliko dugo i kako davati kukuruznu svilu (kupujem je u prodavnicama zdrave hrane),da li ona moze izazvati neke negativne reakcije kod 6mesecne bebe?

Takodje i za tinkture, predpostavljam da postoji neka doza za odrasle i decu,nadam se da i one ne bi trebale izazvati neku alergisku reakciju (mislim na tinkturu za bubrege jer ipak je kombinacija vise biljaka) a bebac je do sada samo dojen.

Ne zamerite sto trazim malo opsirnije objasnjenje jer zbog bebe nista ne smem prepustiti slucaju.

Hvala puno jos jednom!

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani interesuje me da li je moguće izlečenje osobe sa oštećenim sluhom prirodnom metodom ishrane ili već nečim drugim? U pitanju je najverovatnije oštećenje nastalo zbog primanja inekcija u detinjstvu koje su uticale na delimični gubitak sluha.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Postovani,hvala na ogovoru! Posto je ipak u pitanju sestomesecna beba ja bih jos malo opsirnije da iznesem problem.

Naime juce je radjena IVU sa rezultatom: Pijelon levog bubrega delom ekstrarenalno polozen, prosiren u regiji ureteropijelicnog vrata postoji suzenje oko 1.6mm. Levi ureter ispod u-p vrata uredne sirine. Labaratorija: Urea 4.3mmol/l,Kreatinin 43.83mmol/l.

Po DR. jedino operaija moze resiti ovaj problem, cak ni sam organizam ne moze da se izbori sa time (ja ne zelim da u to verujem jer po njima mi smo nasu bebu morali sklanjati u 16ned kada je otkrivena UZ hidronefroza ali hvala Bogu do toga nije doslo).

Vas odgovor mi je dosta uopsten, pa bih Vas zamolila malo detaljnije. Koliko dugo i kako davati kukuruznu svilu (kupujem je u prodavnicama zdrave hrane),da li ona moze izazvati neke negativne reakcije kod 6mesecne bebe?

Takodje i za tinkture, predpostavljam da postoji neka doza za odrasle i decu,nadam se da i one ne bi trebale izazvati neku alergisku reakciju (mislim na tinkturu za bubrege jer ipak je kombinacija vise biljaka) a bebac je do sada samo dojen.

Ne zamerite sto trazim malo opsirnije objasnjenje jer zbog bebe nista ne smem prepustiti slucaju.

Hvala puno jos jednom!

Verujte u ovakvom slučaju operacija nije neophodna, kao što smo i prvog puta pretpostavili a nakon vaše opširne i precizne dijagnoze jasno možemo da zaključimo o čemu se radi ali i da vam opet potvrdimo prethodni savet. Što se tiče čaja od kukuruzne svile ne možemo precizirati tačno vreme uzimanja, u pitanju je biljna fitohemikalija koja nema nikakve nus pojave tako da za razliku od konvencijalnih tableta može da pije bez problema duže vreme. Jedino se postavlja pitanje koliko je to vreme, a odgovor je sve dok se ne reši problem, može da bude mesec dana a može i duže, ali opet naglašavamo ne plašite se da joj dajete. Bolje se plašite saveta pedijatara i dečijeg lekara.

Što se tiče tinkture ista je stvar, vi pitate za nešto što je zdravo a mi bi vas pitali da li ste vakcinisali vašu bebu i ako jeste da i znate da to može da bude posledica vakcinacije, i da su vakcine smrtonosno opasne. Vidite mi vas razumemo jer vrovatno ne poznajete koncept prirodne medicine, ali vas ohrabrujemo da probate da rešite problem kod bebe na ovaj prorodan način, takođe i kao se beba bude razvijala uz pravilnu negu i ove prirodne mehanizme sve će doći na svoje. Tinkture ne mogu izazvati alergiju, alergije su nepostojeće bolesti zdravih ljudi, javljaju se samo kod onog čiji je imuni sistem slab. Doza za vašu bebu je trećina doze za odrasle naglašena na bočici.

Vidite, hidronefroza predstavlja nakupljanje mokraće u kanalnom sistemu bubrega, nastale kao posledica drenaže urina, s toga mora se čistiti ne samo bubreg nego i mokraćni putevi, jer će se oni širiti. Što se tiče čaja potrebno je da u toku dana popije najmanje 200ml čaja od kukuruzne svile, bobica kleke, uve ili rastavića, a u taj isti čaj možete nakapati i tinkturu i tako bebi davati svakog dana da pije, čaj neka bude svež i mlak. U 200.ml čaja nakapajte 150.kapi tinkture. Tako joj dajte svakog dana i pratite stanje u narednih 15.tak dana, pa nam javite kakvi su rezultati.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani interesuje me da li je moguće izlečenje osobe sa oštećenim sluhom prirodnom metodom ishrane ili već nečim drugim? U pitanju je najverovatnije oštećenje nastalo zbog primanja inekcija u detinjstvu koje su uticale na delimični gubitak sluha.

Uglavnom veći deo oštećenja ušnog nerva nastaju konvencijalnim metodama lečenja, jedno od najzastupljenijih primera jeste kod vakcinacije. Ali ušni nerv je moguće regenerisati prirodnim metodama lečenja, pored zdravog načina ishrane, izbegavanja bučnih sredina bilo bi dobro da napravite tinkturu za uho.

Od biljaka vam je potrebno: Divlji ruzmarin (Actaea racemosa ili Cimicifuga racemosa), plava stanićarka (Caulophyllum thalictroides), lobelija (Lobelia inflata), plava verbena (Verbena hastata). Ovo je najbolja kombinacija koja pozitivno deluje čak i na oči.

Recept i uputstvo za pravljenje tinkture imate u knjizi "Lečenje neizlečivih bolesti"

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Hvala puno na odgovoru.

Nazalost, mislim da je danas lakse naci kravu koja pusi i pije kafu, nego naci zenu u gradu koja ne pusi, ne pije kafu, alkohol, lekove itd.

Pokusacemo da pravimo bebi prirodna mleka. Da li je sojino mleko iz tetrapaka dobro za bebu? I da li smemo da joj pravimo sokice od dinje, kivija, kajsije?

Sta mislite o dupku, da li beba od cetiri meseca sme u njega? Kazu da sme tek nakon sest meseci, ali nasa beba je mnogo aktivna, samo tadi rukicama i nogicama, kada je stavimo da lezi ona pokusava da ustane.

Svako dobro Vam zelim.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Hvala puno na odgovoru.

Nazalost, mislim da je danas lakse naci kravu koja pusi i pije kafu, nego naci zenu u gradu koja ne pusi, ne pije kafu, alkohol, lekove itd.

Pokusacemo da pravimo bebi prirodna mleka. Da li je sojino mleko iz tetrapaka dobro za bebu? I da li smemo da joj pravimo sokice od dinje, kivija, kajsije?

Da sojino mleko je u redu, ali nemojte uzimati to iz tetrapaka, probajte sami da napravite, to je najbolja opcija.

Kad kupujete soju a to važi i generalno za sve namrnice bilo bi dobro da su organske,

ili pak kupljene od poznanika ili prijatelja sa sela.

Naravno sokiće možete praviti od navedenih namirnica, ali i od drugog voća i povrća takođe.

Sta mislite o dupku, da li beba od cetiri meseca sme u njega? Kazu da sme tek nakon sest meseci, ali nasa beba je mnogo aktivna, samo tadi rukicama i nogicama, kada je stavimo da lezi ona pokusava da ustane.

Svako dobro Vam zelim.

To je odličje zdrave bebe, ali neka, još ona nije za dubak. Mora pravilno da se razvije i da joj očvrsnu kukovi i kičmeni stub.

Dubak je dobar ali nije prirodan, neka beba prvo malo propuzi i očvrsne.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Hvala na detaljnom odgovoru i podrsci.

Poceli smo mu davati cajic (za sada to malo teze ide posto nije naviknut na flasicu ali valjda cemo se izboriti :) ).

Tinkture smo porucili i cekamo da stignu.

Sto se tice vakcinacije, svesni smo koliko je to zlo. Nazalost bebac je vakcinisan u porodilistu iako smo ginekologu koji me je trebao poradjati naglasili da ne zelimo vakcinisati dete,splet okolnosti je bio takav da su ga na kvarno vakcinisali, ni ne pitavsi me. Ali zato se mi sad dalje borimo da vise ne primi ni jednu vakcinu.

Javljam vam se s rezultatima.

Svako dobro!

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postavio sam pitanje na fejsu, ali niko nista ne odgovara. Probacu ovde sa nadom da cu dobiti odgovor. Naime, imam bebu od tri nedelje i jako ima probleme sa grcevima. Kako nastaju ti problemi kod beba i kako da ih se resimo?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Hvala na detaljnom odgovoru i podrsci.

Poceli smo mu davati cajic (za sada to malo teze ide posto nije naviknut na flasicu ali valjda cemo se izboriti :) ).

Tinkture smo porucili i cekamo da stignu.

Sto se tice vakcinacije, svesni smo koliko je to zlo. Nazalost bebac je vakcinisan u porodilistu iako smo ginekologu koji me je trebao poradjati naglasili da ne zelimo vakcinisati dete,splet okolnosti je bio takav da su ga na kvarno vakcinisali, ni ne pitavsi me. Ali zato se mi sad dalje borimo da vise ne primi ni jednu vakcinu.

Javljam vam se s rezultatima.

Svako dobro!

Takvih slučajeva je na žalost sve više, zato je najbolje za majku i bebu da rade kućni porođaj. Porođaj u bolnici je neprirodan, a i danas je to kao Ruski Rulet.

Odlično, nastavite sa radom na bebi, samo morate biti strpljivi i sve će doći polako na svoje mesto, bez greške.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Postavio sam pitanje na fejsu, ali niko nista ne odgovara. Probacu ovde sa nadom da cu dobiti odgovor. Naime, imam bebu od tri nedelje i jako ima probleme sa grcevima. Kako nastaju ti problemi kod beba i kako da ih se resimo?

Bebin sistem za varenje je jako osetljiv i sada ako je beba na veštačkoj ishrani (što je najčešći slučaj) grčevi se događaju jer veštačke supstance u hrani (mleku) iritiraju crevni trakt i dešavaju se spazmi (grčenja creva), što se kod bebe manifestuje kao grč, gde beba počinje da se prulja rukama i nogama, plače, crveni u licu itd.

Međutim ovo isto se dešava i kod beba koje doje majku, s tim što su ovoga puta problem supstance koje takođe ne bi trebale da se nalaze u hrani (mleku) kao što je kofein (ako majka pije kafu), otrovi iz duvanskog dima bez obzira da li je majka pušač ili je izložena duvanskom dimu. Ima još mnogo stvari, ali ukratko problem je sa kvalitetom majčinog mleka, jer se majka nezdravo hranila.

U svakom slučaju ovo nije ništa opasno, statistike kažu da danas skoro svaka druga beba ima neki vid grčeva u stomaku i da je to drapidan skok u odnosu na prošlu deceniju. Grčevi staju čim malo bebin sistem ojača. Ona će se razvijati, rasti i napredovati svakako bez problema, jer nije u pitanju problem sa bebom već problem sa majčinim mlekom (zdravljem majke) koji se samo manifestuje na bebu.

Tako da masirajte bebu u toku grča, šetajte je i mazite, da bi joj pomogli da se umiri i da grč u međuvremenu prestane.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Cao swima ! Swaka cast na forumu swe pohwale. Moje pitanje glasi, kako da izlijecim tesku upalu grla,sta da popijem da mi bar malo ublazi bolowe.. UNAPRIJED ZAHVALNA !

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Jos jedno pitanje, da li moze konzumirati sve vrste zitarice, orasastih plodova, voca, povrca i ono sto me najvise zanima da li moze da konzumira ljuto? Za mleko, jaja i meso pretpostavljam da ne treba ni da pitam.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Cao swima ! Swaka cast na forumu swe pohwale. Moje pitanje glasi, kako da izlijecim tesku upalu grla,sta da popijem da mi bar malo ublazi bolowe.. UNAPRIJED ZAHVALNA !

Bilo bi dobro da stavljate tople obloge oko grla, pored toga preporučuju se topli napitci (čajevi od nane, kamilice).

Inače ako imate sokovik bilo bi poželjno da napravite sledeći tonik za grlo:

- 100ml sok od limuna

- 100ml mlakog čaja od ehinacee

- jedna supena kašika đumbira

- pola supene kašike soka od belog luka

- 5 kapi eteričnog ulja od mente

- pola kašičice ljute aleve paprike

Ovo će smiriti upalu, deinfikovaće vaše grlo i delovaće kao antibiotik za grlo.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Jos jedno pitanje, da li moze konzumirati sve vrste zitarice, orasastih plodova, voca, povrca i ono sto me najvise zanima da li moze da konzumira ljuto? Za mleko, jaja i meso pretpostavljam da ne treba ni da pitam.

Ako mislite na bebu onda je odgovor može sve osim ljuog ali se ne preporučuje jer već ima izvor majčinog mleka. Zato sve ono to ste nabrojali može da konzumira majka, i to bi bilo odlično. Dakle kada bi ona prešla na sirovu hranu i očistila organizam, kvalitet mleka bi rapidno porastao a beba bi brže napradovala, u tom slučaju grčeva ne bi bilo. Sve vrste žitarica i oraščastih plodova može da koristi, ljuto takođe, dok se namirnice životinjskog porekla ne preporučuju, bar za jedno određeno vreme dok beba ne uznepreduje.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav svima.Pratim vas duze vreme na fb i podrzavam u skoro svemu.

Imam problem sa zujanjem u uhu vec nekoliko sedmica i ne cujem dobro na to uho.Imam i tinkturu za uho od vas al ovo izgleda da je upala neka hronicna a tinktura obnavlja nerve uha.Molim vas za pomoc ako ima resenja za ovo ? A citam na netu da ima dosta ljudi sa tim problemom.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav svima.Pratim vas duze vreme na fb i podrzavam u skoro svemu.

Imam problem sa zujanjem u uhu vec nekoliko sedmica i ne cujem dobro na to uho.Imam i tinkturu za uho od vas al ovo izgleda da je upala neka hronicna a tinktura obnavlja nerve uha.Molim vas za pomoc ako ima resenja za ovo ? A citam na netu da ima dosta ljudi sa tim problemom.

Drago nam je da je tako, vidte pored tinkture za uho potrebno je još pojačati cirkulaciju u toj regiji, tj u predelu cele glave. Zato se ljudima koji imaju sličnih problema savetuje da pored tinkture za uho imaju i tinkturu za mozak (ginko u tinkturi poboljšava protok krvi i kiseonika u mozak, sprečava stvaranje ugrušaka, poboljšava sluh i vid) i cirkulaciju.

I pored toga treba svakodnevno raditi toplo-hladna tuširanja na nivou cele glave i vrata kao i masaže vratnog dela počevši od čela, trapeza, ramena i kičmenog stuba.

Ne treba se izlagati zvukovima visoke frekfencije, već treba šetati u prirodi i biti van izvora mašina i skupova gde je buka. Preporučljiva je svakodnevna šetnja 3-4.km u toku dana.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Hvala vam na odgovoru.

Sad mi je jasno zasto kad trcim i posle nema tog zujanja.Broblem je cirkulacija u tom delu kako kazete.

A mogu da napravim i sam tinkturu od ginka ?ako ga ima u prodaji.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Hvala vam na odgovoru.

Sad mi je jasno zasto kad trcim i posle nema tog zujanja.Broblem je cirkulacija u tom delu kako kazete.

A mogu da napravim i sam tinkturu od ginka ?ako ga ima u prodaji.

Tako je, odlično zapažanje, ali i odličan primer koji je dobar pokazatelj uzroka problema.

Naravno, možeš sam da je napraviš, recept za pripremu imaš u knjizi od Šulca, a ginko imaš u prodaji.

Podeli ovu objavu

Veza do objave