Guest Administrator

Ostala pitanja

362 objave na ovoj temi

Poštovanje i pozdrav ciloj ekipi CPM-a! Oduševio me vaš pogled na medicinu u tolikoj mjeri da svima pričam o vama i javio sam se za nabavku tinktura za Split! Sad imam jedan problem pa trebam hitno savjet! Naime žena mi ima problem sa svrabom na rukama( nekakvi mali bijeli plikovi, mjehurići iz kojih se može istisnuti nekakav iscjedak, gnjoj tako nešto). Na tim mjestima je koža zadebljana i hrapava, al bez crvenila, prvo se javilo na prstima jedne ruke, pa je prešlo na dlan pa na drugu ruku! Međutim na vratu su se javio crveni plik nepravilnog oblika koji također užasno svrbi sa nekakvim točkicama( kao trnci na koži). Uz sve to i na analnom otvoru se javlja svrab! Sve ovo traje duže vrime, a imali smo problem sa zdrastvenim osiguranjem koje još čekamo tako da nije mogla u dermatologa! Sve to skupa dovodi je do iscrpljenosti! Unaprijed zahvaljujem na odgovoru! Božji blagoslov!

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima
Poštovanje i pozdrav ciloj ekipi CPM-a! Oduševio me vaš pogled na medicinu u tolikoj mjeri da svima pričam o vama i javio sam se za nabavku tinktura za Split! Sad imam jedan problem pa trebam hitno savjet! Naime žena mi ima problem sa svrabom na rukama( nekakvi mali bijeli plikovi, mjehurići iz kojih se može istisnuti nekakav iscjedak, gnjoj tako nešto). Na tim mjestima je koža zadebljana i hrapava, al bez crvenila, prvo se javilo na prstima jedne ruke, pa je prešlo na dlan pa na drugu ruku! Međutim na vratu su se javio crveni plik nepravilnog oblika koji također užasno svrbi sa nekakvim točkicama( kao trnci na koži). Uz sve to i na analnom otvoru se javlja svrab! Sve ovo traje duže vrime, a imali smo problem sa zdrastvenim osiguranjem koje još čekamo tako da nije mogla u dermatologa! Sve to skupa dovodi je do iscrpljenosti! Unaprijed zahvaljujem na odgovoru! Božji blagoslov!

Dermatolog ne može puno da vam pomogne u ovom slučaju, jer nije u pitanju obična kožna bolest, već njena zatrovanost. Naime ono što je karakteristično a to je da kada iz nekog razloga naš organizam ne može da izlučuje štetne materije (toksine) iz tela oni se nagomilavaju, pošto je poznato da je koža organ koji služi ne samo kao zaštita već i za razmenu gasova i tečnosti te ona ima ulogu i sposobnost da u toku dana izluči i do 5kg gasova i tečnosti iz tela.

Međutim kada dođe do visoke koncentracije i nagomilavanja toksina u telu, koža postaje vremenom zatrovana, kao takva njena sposobnost za izlučivanje i pravilan rad se smanjuje, tako da se upravo u tom trenutku dešava ono što se desilo vašoj suprizi, koža pravi sopstvene rektume kako bi se otarasila otrova, otrovi su jako slani i koncentrisani te izazivaju na ovakav način veliku svrab i neprijatnost. Sa druge strane očigledno je da ni organi za izlučivanje a ni samo debelo crevo kod vaše supruge ne radi kako treba te se problemi nagomilavaju.

Dakle sve što trebate uraditi a to je da detoksifikujete organizam, ceđeni sokovi, hidroterapija, fizička aktivnost, dosta vode, masaže, četkanje, klistiranje su osnova i uslov da se problem zaista reši. Opširniji program detoksifikacije imate na našem sajtu.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozzz, za bebca sa hidronefrozom.... stigle su nam tinture, medjutim kada sam mu dala t. antibiotik iskocio mu je osip na ruci, puno malih crvenih tackica, moguca alergija?

Citajuci sajt naletela sam da se tinkture moraju davati odvojeno na svakih 15min (prvi put sam t bubrezi i imuno za decu mesala)da li sam pogresila ili i za njih vazi ovo pravilo?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozzz, za bebca sa hidronefrozom.... stigle su nam tinture, medjutim kada sam mu dala t. antibiotik iskocio mu je osip na ruci, puno malih crvenih tackica, moguca alergija?

Citajuci sajt naletela sam da se tinkture moraju davati odvojeno na svakih 15min (prvi put sam t bubrezi i imuno za decu mesala)da li sam pogresila ili i za njih vazi ovo pravilo?

Beba je i ranije koristila tinkturu "Antibiotik" ali nije imala osip, sada se pojavio ne zbog alergije nego je očigledno u pitanju proces detoksifikacije. Hajmo ovako, prvo mu sada dajte samo imuno za desu par dana, dok se osip ne povuče pa onda ćemo opet uvesti antibiotik.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Beba nije do sada koristila t. Antibiotik, ovo je prvi put, do sada sam mu samo davala t za bubrege i imuno za decu.

Aha, ok u redu, hajte onda uradite onako kao smo se dogovorili par dana joj dajte samo t. za bubrege i imuno za decu, a onda počnite sa antibiotikom ali samo vodite računa o količini, dakle dajte joj dozu za decu ne za odrasle. Kad joj dajete tinkture napravite pauzu između dve tinkture, nema potrebe da ih mešate.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Imam bebu dva meseca i vec sedam dana nije imala stolicu. Pocinjem da se brinem da joj nesto ne fali, a iskreno kod doktora ne bih je vodio jer sam siguran da ce da ce dati neku terapiju. Sta raditi u ovom slucaju i da li je to normalno? Da dodam jos da sisa i da ne koristi vestacku hranu.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Imam bebu dva meseca i vec sedam dana nije imala stolicu. Pocinjem da se brinem da joj nesto ne fali, a iskreno kod doktora ne bih je vodio jer sam siguran da ce da ce dati neku terapiju. Sta raditi u ovom slucaju i da li je to normalno? Da dodam jos da sisa i da ne koristi vestacku hranu.

To je veoma dug period da beba ima zatvor, beba je očigledno u problemu. Hajte skuvajte joj čaj od sene i dajte joj neka pije po malo u toku dana, jedno 100-150ml ali rasporedite na 3-4 puta u toku dana da ne pije odjednom. Ili joj dajte da pije aloju (aloe vera).

Podeli ovu objavu

Veza do objave
mukopolisaharidoza tip 3a jos cekamo potvrdu ali velika je verovatnoca da je to u pitanju..Ima li pomoci?devojcica 5.godina

Naravno da ima, u toliko pre jer se radi o detetu čiji organizam lako može da se regeneriše, čisti i jača. Kad budete dobili potvrdu i ako želite da počnete sa prirpdnim lečenjem možete nam se javiti direktno na mail ili na telefon da sastavimo program lečenja za nju.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
mukopolisaharidoza tip 3a jos cekamo potvrdu ali velika je verovatnoca da je to u pitanju..Ima li pomoci?devojcica 5.godina

Naravno da ima, u toliko pre jer se radi o detetu čiji organizam lako može da se regeneriše, čisti i jača. Kad budete dobili potvrdu i ako želite da počnete sa prirpdnim lečenjem možete nam se javiti direktno na mail ili na telefon da sastavimo program lečenja za nju.

Put do potvrde bolesti je dug.Dali bi mogli vi da pogledate dete?Vreme prolazi,doktori oklevaju a mislim da situacija nije za cekanje,

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Put do potvrde bolesti je dug.Dali bi mogli vi da pogledate dete?Vreme prolazi,doktori oklevaju a mislim da situacija nije za cekanje,

Hajde ovako, javite nam se na mail, pa da vam mi prvo napišemo i pošaljemo program za lečenje vaše ćerke, nakon toga kad isčitate program možemo vas povezati sa nekim od naših lekara koji bi mogao praktično da vam pokaže kako bi trebalo raditi sa detetom i usput naravno da pogleda dete.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Zamolio bih Vas za odgovor na pitanje: Imam emfizem pluća, rečeno mi je da leka nema već samo da načinom života mogu da usporim neizbežno. Da li je to tačno i šta bih trebalo da radim?

Unapred zahvalan.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Zamolio bih Vas za odgovor na pitanje: Imam emfizem pluća, rečeno mi je da leka nema već samo da načinom života mogu da usporim neizbežno. Da li je to tačno i šta bih trebalo da radim?

Unapred zahvalan.

To što oni nemaju rešenja za vašu bolest ne znači da leka nema, već da oni ne znaju da reše problem. Naravno da je moguće otkloniti emfizem, bilo bi dobro da se prvo upoznate programom za neizlečive bolesti kog imate na našem sajtu u rubrici "Lečenje neizlečivog", a možete i da pročitate knjigu sa donjeg linka: Lečenje neizlečivih bolesti

Onda nam se možete javiti na mail da vam napišemo kraće instrukcije i smernice u lečenju. Ali pre toga bi bilo jako važno da se upoznate sa samim principima i metodologijom prirodnog lečenja.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Moja ćerka od nepune četiri godine ima urinarnu infekciju. Nalaz urina u prilogu, urinokulturu još čekam. Koja je Vaša preporuka?

Detaljno smo pogledali nalaze, smatramo da je došlo i do blage upale bubrega i mokraćnih kanala takođe. S tim u vezi preporučujemo sledeće:

* Devojčica bi trebala da počne da pije više tečnosti (Iako ima 4.godine trebalo bi da popije 1,5 - 2l na dan)

- sveže cećene sokove od voća i povrća isceđene u sokovniku

- čajeve (nana, kamilica, uva, kukuruzna svila)

- negaziranu vodu (svaki dan jutro treba da počne sa 1-2 čaše mlake vode)

* Treba da koristi biljne tinkture za:

- Bubrege i bešiku

- Imuno za decu

- Antibiotik

Ove vrlo jednostavne ali jako bitne stvari će pomoći vašoj ćerci da uspešno reši problem, uz ove metode ne treba da pije nikakve antibiotike niti druge lekove iz apotete prepisane od strane lekara.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

pozdrav imam pianje za vas.

mojoj drugarici se posle operacije slepog creva(pre 5 godina) razredila kosa.

sta vi predlazete za to ?

Hvala unapred

Podeli ovu objavu

Veza do objave
pozdrav imam pianje za vas.

mojoj drugarici se posle operacije slepog creva(pre 5 godina) razredila kosa.

sta vi predlazete za to ?

Hvala unapred

Poznato je da je slepo crevo baza imunog sistema i da je to jako bitan deo našeg tela, njegovim uklanjanjem imuni sistem čoveka može drapidno da padne i oslabi. E sada verovatno je drugarica imala slabiju cirkulaciju inače, te se samim otklanjanjem slepog creva izgubilo pohranjivanje kose, što je prouzrokovalo njeno opadanje.

Preporučujemo da skuva čaj od ljute (reč ljute je od ključne važnosti) paprike i da kasnije sa tim čajem natapa neku pamučnu krpu koju će u vidu obloge stavljati na glavu. Ovim sistemom će pojačati cirkulaciju na temenu glave te će se poboljšati ishrana korena kose, kosa više neće opadati. Ako nema dobru i kvalitetnu papriku može da nabavi i tinkturu za cirkulaciju.

Naravno ovde postoji i faktor zdravogg života, drugarica mora zdravije da se hrani da bi izgradila jači imuni sistem, ne treba da koristi skupe šampone, već da napravi ceđ i prevashodno da se hrani sirovom biljnom hranom, mleko i kafu treba u potpunosti da izbaci iz upotrebe. I takođe, preporučuje se toplo-hladno tuširanje, kako bi se još dodatno pojačala cirkulacija.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovani,

Pisala sam Vam vec vezano za bebu sa hidronefrozom.

Uradjena mu je Dinamska Scintigrafija bubrega, u prilogu vam saljem nalaze.

Voleli bismo da cujemo vase misljenje,pre nego sto nalaze odnesemo hirurgu.

Dva meseca bebi dajemo terapiju po vasoj preporuci, tinture i caj,jedino sto sa cajem imamo malo problema jer nece bas da ga prihvati.

Utrosili smo i drugu bocicu tintura, da li mozemo i dalje da nastavimo s njima?

Nadamo se da nalaz nije bas tako strasan kao sto izgleda :(

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Postovani,

Pisala sam Vam vec vezano za bebu sa hidronefrozom.

Uradjena mu je Dinamska Scintigrafija bubrega, u prilogu vam saljem nalaze.

Voleli bismo da cujemo vase misljenje,pre nego sto nalaze odnesemo hirurgu.

Dva meseca bebi dajemo terapiju po vasoj preporuci, tinture i caj,jedino sto sa cajem imamo malo problema jer nece bas da ga prihvati.

Utrosili smo i drugu bocicu tintura, da li mozemo i dalje da nastavimo s njima?

Nadamo se da nalaz nije bas tako strasan kao sto izgleda :(

Vidite kod hidronefroze je karakteristično to da je oticanje otpadnih materija (urina) otežano, i to dovodi do proširenja sabirnog sistema a i same večičine bubrega. Međutim ako pažljivo pogledamo nalaz videćemo da je veličina, oblik kao i položaj oba bubrega uredan.

Idemo dalje, ono što dalje možemo da vidimo a to je da su bubrezi imali normalnu akumulaciju radioobeleživača, što nam opet potvrđuje da bubrezi nisu niukakvoj opasnosti kod ovog deteta inače bi cela slika tj ceo nalaz mnogo drugojačije izgledao. međutim vidimo da je sve uredno. Šta mi time možemo da zaključimo, možemo da zaključimo da se ne radi o hidronefrozi, ili bar da je to njena senka koja se samo tako dijagnostikuje.

E sad dolazimo do najbitnijeg dela, šta su zapravo lekari uradili. Oni su mu dali lasix, u pitanju je diuretik koji je stvoren neznanjem lekara, na primer kada neka osoba počne naglo da otiče, i kada joj se nakuplja voda u određenim delovima tela oni tada ne znaju šta da urade nego ili punktiraju ili daju lasix. Međutim ovo je istina, osoba koja ima oticanje i nagomilavanje tečnosti zapravo prolazi kroz tešku dehidraciju, pošto je telo shvatilo da je nivo tečnosti u telu opao, sada organizam sakuplja vodu iz celog tela i čuva je za vitalne organe. Dakle problem je nastao zato što osoba ne pije dovoljno tečnosti a ne obratno, naši pacijenti koji se dave u toj vodi splasnu za 24h samo tako što popiju 3-5l vode.

Elem, poenta ove priče je da su lekari dali lek i pokrenuli mehanizam koji se inače u normalnim uslovima nikada ne dešava kod čoveka a posebno ne kod bebe. Zaključak je da je u pitanju još jedna manipulacija lekara i pogrešan pristup lečanja ali i samog dijagnostikovanja, kako bi dete stavili na neke od njihovih lekova i kako bi zarađivali na tome.

Predlažemo da čuvate vaše dete, da ga ne vodite lekarima i da nastavite zdravo da ga hranite i biće sve u redu. Ono što vidimo a to je da je tačno da su mokraćni kanali iz nekog razloga kod levog bubrega manje razvijeni, možda je i sama drenaža bubrega za nijansu neformirana, ali dobra vest je to da se takve pojave razvojom deteta i organa u potpunosti nivelišu. Prema tome nema nimalo razloga za zabrinutost, možete još jenom koristiti navedene tinkture, preventive radi i mirno spavati.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Hvala puno na pozitivnom odgovoru, bas ste nas obradovali!

Da, upravu ste da on ima problem sa mokracnim kanalom, sto i jeste potvrdjeno kada je radjena Intravenska da u regiji ureteropijelicnog vrata postoji suzenje oko 1.6mm. E sad nama je to sve jos otkriveno prenatalno u 16ned trudnoce, kada se na UZ pokazala megabesika gde nam je dr savetovao sklanjane bebe. Bogu hvala pa ga nismo poslusali, posle se to sve iznivelisalo, ali su nas tokom trudnoce stalno pratili prosireni pijeloni i na prvom UZ po rodjenju je dobio dijagnozu obostrane hidronefroze, gde se eto desni bubreg sredio. Sto se nadamo da ce se desiti i sa ovim.

Da se tu nesto desava govori nam i to sto su npr.u aprilu kada je radjen UZ vidjeni i zadebljani zidovi besike oko 3mm, znaci da i ona trpi neki pritisak.

Vas savet da ga vise ne vodimo lekaru tesko mogu da prihvatim ,jer ne bih sebi nikada oprostila da mu se nesto desi mojom krivicom, tako da smo se dogovorili da cemo ga jednom u par meseci voditi na UZ i pratiti stanje. Dokle god nema pogorsanja necemo dozvoliti nista da mu rade.

A mi cemo se i dalje pridrzavati vasih preporuka i davati mu cajic i povremeno tinkture.

E sad da li ta otezana drenaza bubrega moze vremenom uticati i na funkciju bubrega?

Nadam se da vam ne oduzimam previse vremena stalnim zapitkivanjem ali to se zove sindrom zabrinute mame (moram se malo i nasaliti :) )

Hvala vam puno na nesebicnoj pomoci i savetima koje nam dajete,svakako su zlata vredni i nadamo se da cemo uspeti pobediti nas mali problemcic.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani, pre 7 godina sam operisao proširenje vena na testisu (varikocela) i stanje se popravilo ali ne u potpunosti. I dalje osećam težinu pri sportu i fizičkim poslovima, a i vena je fizički vidljiva/opipljiva i zagrevanje testisa se preko nje i dalje dešava. Lekari kažu kako treba izbegavati fizičke napore što je često neizvodljivo. Da li se prirodnjačka medicina bavi i ovakvim poremećajima i ako da, na koji način?

Unapred zahvalan

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Hvala puno na pozitivnom odgovoru, bas ste nas obradovali!

Da, upravu ste da on ima problem sa mokracnim kanalom, sto i jeste potvrdjeno kada je radjena Intravenska da u regiji ureteropijelicnog vrata postoji suzenje oko 1.6mm. E sad nama je to sve jos otkriveno prenatalno u 16ned trudnoce, kada se na UZ pokazala megabesika gde nam je dr savetovao sklanjane bebe. Bogu hvala pa ga nismo poslusali, posle se to sve iznivelisalo, ali su nas tokom trudnoce stalno pratili prosireni pijeloni i na prvom UZ po rodjenju je dobio dijagnozu obostrane hidronefroze, gde se eto desni bubreg sredio. Sto se nadamo da ce se desiti i sa ovim.

Da se tu nesto desava govori nam i to sto su npr.u aprilu kada je radjen UZ vidjeni i zadebljani zidovi besike oko 3mm, znaci da i ona trpi neki pritisak.

Vas savet da ga vise ne vodimo lekaru tesko mogu da prihvatim ,jer ne bih sebi nikada oprostila da mu se nesto desi mojom krivicom, tako da smo se dogovorili da cemo ga jednom u par meseci voditi na UZ i pratiti stanje. Dokle god nema pogorsanja necemo dozvoliti nista da mu rade.

A mi cemo se i dalje pridrzavati vasih preporuka i davati mu cajic i povremeno tinkture.

E sad da li ta otezana drenaza bubrega moze vremenom uticati i na funkciju bubrega?

Nadam se da vam ne oduzimam previse vremena stalnim zapitkivanjem ali to se zove sindrom zabrinute mame (moram se malo i nasaliti :) )

Hvala vam puno na nesebicnoj pomoci i savetima koje nam dajete,svakako su zlata vredni i nadamo se da cemo uspeti pobediti nas mali problemcic.

Drenaža može da utiče na funkciju, ali znak za to je uvećanost bubrega i čak promena položaja, međutim kod vaše bebe nije slučaj, funkcija bubrega joj nimalo nije narušena. Problem koji trenutno ima će vremenom (isto kao i kod desnog bubrega) nestati. Samo vi sledite prirodne mehanizme i zdrav način života. Pravite joj kašice od voća, nemojte joj davati životinjsko mleko, plazmu, krem-bananu, kupovne sokove, kašice i ostalo smeće.

Nema na čemu, šta god da zapne tu smo...

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani,

Upoznao sam se sa programom za neizlečive bolesti sa vašeg sajta. Molio bih vas za dalje smernice, instrukcije i sve informacije koje bi mogle da dovedu do izlečenja.

Unapred zahvalan

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani,

Upoznao sam se sa programom za neizlečive bolesti sa vašeg sajta. Molio bih vas za dalje smernice, instrukcije i sve informacije koje bi mogle da dovedu do izlečenja.

Unapred zahvalan

Odlično, sada nam možete preko kontakt forme da napišete šta je konkretno problem kod vas, da opišete tegobe ili eventualnu dijagnozu ako je već imate. Onda ćemo vam mi na osnovu toga sastaviti kraći program lečenja kog bi trebalo da se pridržavate određeno vreme do izlečenja.

Podeli ovu objavu

Veza do objave