CPM

Saveti i lečenje ženskih problema

30 objave na ovoj temi

Zbog bolje preglednosti foruma i lakšeg odabira željene teme otvaramo novu temu "Saveti i lečenje ženskih problema" gde je tema namenjena prvenstveno za žene i ženske probleme:

- Bolesti ženskih polnih organa

- Održavanje pravilne trudnoće

- Prirodn porođaj

- Zdravlje i briga vaše bebe

- Majčinstvo (roditeljstvo)

Ovim proglašavamo temu otvorenom,

dobro nam došli.

CPM

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima

Postovani, zamolila bih vas ukoliko nadjete vremena da napisete ako bi trebao da izgleda dnevni meni jednogodisnje bebe.

Napisacu vam kako izgleda nas meni pa bih vas zamolila da me korigujete i date savet ako nesto ne radim kako treba.

Za dorucak mu obicno dajem voce(sezonsko, blendam 2-3vocke, nekad mesam sa semenjem,susam,lan, bundeva...)uzina nam je ista. Rucak-povrce sa semenjem i masl.uljem (brokoli, karfiol,sarg....)uzina-vocka, sokic svezi ili smuti, vecera (do sada je bila sl kao i rucak a od pre mesc.dana sam mu uvela proso, rizu int.i palentu pa mu je to vecera sa biljnim mlekom. dajem mu i spirulinu.

eto otrilike tako izgleda nas meni i jos siki izmedju obroka.

Da li na neku hranu posebno treba da obratim paznu?

Semenje mu dajem po jednu kafenu kasicicu dnevno.

Treba li jos nesto od superhrane da mu uvodim?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Postovani, zamolila bih vas ukoliko nadjete vremena da napisete ako bi trebao da izgleda dnevni meni jednogodisnje bebe.

Napisacu vam kako izgleda nas meni pa bih vas zamolila da me korigujete i date savet ako nesto ne radim kako treba.

Za dorucak mu obicno dajem voce(sezonsko, blendam 2-3vocke, nekad mesam sa semenjem,susam,lan, bundeva...)uzina nam je ista. Rucak-povrce sa semenjem i masl.uljem (brokoli, karfiol,sarg....)uzina-vocka, sokic svezi ili smuti, vecera (do sada je bila sl kao i rucak a od pre mesc.dana sam mu uvela proso, rizu int.i palentu pa mu je to vecera sa biljnim mlekom. dajem mu i spirulinu.

eto otrilike tako izgleda nas meni i jos siki izmedju obroka.

Da li na neku hranu posebno treba da obratim paznu?

Semenje mu dajem po jednu kafenu kasicicu dnevno.

Treba li jos nesto od superhrane da mu uvodim?

Doručak: U sokovniku iscediti 200ml soka od jabuke (kruške, ananasa, pomorandže...), onda sok presipati u blender, tu dodati 1-2 voća (banana, grozd, urma ...), jednu šaku oraha (badema, lešnika, kikirikija, sincokreta ...) i 1-3 supene kašike klica od spelte ili ječma. Tako ćete dobiti jutarnji šejk za bebe, gustinu sami odredite u zavisnosti od toga da li je vašoj bebi lakše da pije ili da je hranite na kašičicu.

Ručak je u redu, salata od povrća, sa semenjem i žitaricama, samo izbacite maslinovo ulje, dosta je teško za varenje vaše bebe.

Večera može da bude isplasirano voće.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Hvala! Da li je u redu mesati zitarice i voce, citala sam da nije dobro mesati te dve namirnice jer dolazi do fermentacije i moze da bude tesko za stomak.

Takodje me zanima vas stav vezano za gluten?

I nije li voce za veceru tesko za stomak?

Izvinjavam se na pitanjima ali malo sam zbunjena posto u nekim literaturama se te stvari ne preporucuju.

Koliko puta bi u jelovniku trebale biti sadrzane zitarice, tj da li je 2x dovoljno i da li kada govorimo o zitaricama mislite samo na klice?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Hvala! Da li je u redu mesati zitarice i voce, citala sam da nije dobro mesati te dve namirnice jer dolazi do fermentacije i moze da bude tesko za stomak.

Takodje me zanima vas stav vezano za gluten?

I nije li voce za veceru tesko za stomak?

Izvinjavam se na pitanjima ali malo sam zbunjena posto u nekim literaturama se te stvari ne preporucuju.

Koliko puta bi u jelovniku trebale biti sadrzane zitarice, tj da li je 2x dovoljno i da li kada govorimo o zitaricama mislite samo na klice?

Zašto ne bi bilo u redu, kakva fermentacija, fermentacija je proces koji se dešava u debelom crevu. Očigledno da ste čitali pogrešnu literaturu, koju trebate da bacite. Postoji jedno pravilo koje kaže da je ishrana potpuno jednostavna stvar ali ljudi sve jednostavne stvari znaju da zakomplikuju bespotrebno, pa im je onda i sam život komplikovan.

Ishrana treba da nam bude samo jednostavni deo naše svakodnevnice kako bi mogli da održavamo naše fiziološke potrebe, a ne da nam bude smisao života, nažalost danas je hrana ljudima smisao života, za nju rade, o njoj misle i u njoj uživaju, zato su i nesrećni jer nemaju vremana da posvete na duhovne stvari, nego samo na fizičke.

Ako je voće teško, šta je onda "lako" ??

Morate malo da razmišljate i svojom glavom, dakle ne verujte knjigama (danas ih piše ko stigne), niti medijima niti lekarima, nego kad čujete neku informaciju prvo razmislite o tome, ono što je istinitio mora da bude i logično, bez obzira što možda ne poznajete određenu oblast, jer logika je uvek najbolji kriterijum.

Priča o glutenu je prenaduvana i ne slažemo se sa time, imali smo pacijenta koji je tvrdio da je alergičan na gluten, trošio je silne novce na bezglutensku hranu, za žitarice nije hteo ni da čuje. Onda smo ga mi narednih 10.dana stavili na šejkove a u svakom je bilo žitarica, on je mislio da ih nema jer smo mu tako i preneli. Na kraju terapije smo mu rekli istinu, čovek se zaprepastio jer je svedočio o tome da mu je hrana jako prijala i pošto je bio mršav on se ugojio i ojačao.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Mozete mi onda vi preporuciti literaturu vezanu za ishranu koju smatrate prihvatljivom, jer ocigledno sam na pogresnom putu....:(

I u pravu ste, sve ovo oko ishrane pocinje jako da me opterecuje, nocima vec ne spavam jer zelim da dete hranim zdravo i da ga sacuvam od indust.proizvoda a opet da dobija sve potrebne namirnice koje ce mu obezbediti pravilan rast i razvoj.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Mozete mi onda vi preporuciti literaturu vezanu za ishranu koju smatrate prihvatljivom, jer ocigledno sam na pogresnom putu....:(

I u pravu ste, sve ovo oko ishrane pocinje jako da me opterecuje, nocima vec ne spavam jer zelim da dete hranim zdravo i da ga sacuvam od indust.proizvoda a opet da dobija sve potrebne namirnice koje ce mu obezbediti pravilan rast i razvoj.

Mi smo to takođe primetili, zaista ste previše opterećeni, što nije nimalo za pohvalu jer vam to pravi jedan vid stresa.

Hajmo da uprostimo, hranu koju čovek treba da koristi u ishrani a da ima sve što mu je potrebno čini:

- Voće (izvor vitamina, minerala i drugih hranjivih elemenata)

- Povrće (izvor vitamina, minerala i drugih hranjivih elemenata)

- Oraščasti plodovi i semenje (izvor minerala, proteina ...)

- Žitarice (izvor proteina i preko 90% hranjivih elemenata potrebni čoveku)

Kad je beba u pitanju važe ista pravila, samo moramo voditi računa o jdnoj stvari, a to je da beba ne može da žvaće, guta i grize hranu kao odrastao čovek, nego moramo da joj prilagodimo hranu da bi beba mogla da je konzumira. (blendanje, ceđenje, plasiranje).

Pogledajte na primer kako ptice hrane svoje mlade, da li oni uzimaju neku drugu hranu od one koju oni jedu, naravno da ne, nego roditelj mlade hrani (usitnjenom - polusvarenom) hranom preko kljuna. Vrlo prost i jednostavan sistem, nema komplikovanja.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Sve je to meni jasno, da nam je priroda podarila sve sto nam je potrebno za ishranu!

Ono sto mene buni jeste pravilno kombinovanje hrane,npr vas sejk, to je mesanje svega gore navedenog, da li je to dobro, da li to nas stomak moze svariti, ni u prirodi zivotinja ne uzima sve namirnice istovremeno.

Drugo je vezano za bebe i zitarice,preporuka je ne davati deci zitarice dok ne dobije sve zube jer nema potreban enzim za zvakanje (informacije na koje sam ja nailazila) a pogotovo glutenske, eto vi tvrdite drugacije...

Pogledala sam video koji ne preporucuje unosenje psenice, raza, ovasa i jecma, postavicu link da pogledate https://www.youtube.com....

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Izvinite sto se mesam u razgovor, jer nisam strucan. Mislim da je ovde najveci problem nepoverenje i nesigurnost. Danas zivimo u svetu gde nam je farmaceutska i prehrambena industrija isprala mozak, samo da se obrce veliki novac. Mislim da smo mi najbolesnija generacija u istoriji covecanstva, a generacija sa najsavremenijom medicinom i lekovima..

Mislim da je gospodja shvatila sta je najbolje za njenu bebu, ali opet je ona nesigurna, jer zivimo u svetu gde je 95% ljudi nauceno da zivi na drugaciji nacin. I dok ce skoro svaka majka dati svojoj bebi meso i sta znam sta ce joj jos lekar prepisati, ona je bila hrabra i razmislila svojom glavom i shvatila sta je najbolje za njenu bebu. Medjutim Vi ste verovatno jako usamljeni jer ne poznajete nikoga ko je na takav nacin hranio svoju bebu i bojite se da ne napravite gresku za svoje dete. Bilo bi Vam sigurno lakse kad bi bili u kontaktu sa barem jos jednom majkom koja na takav nacin hrani svoje dete.

Mislim da je najbolje da kontaktirate doktora Nikolu Markovica ili drugog doktora kontaktirate telefonom ili da se cak i uzivo vidite, a ne ovako preko interneta, jer ce Vam tako sigurno biti mnogo lakse i bicete dosta sigurniji u to sto radite. Ovako cete sigurno biti dosta nesigurni, jer kao sto sam rekao usamljeni ste, jer verovatno ne znate nikog u svojoj okolini ko tako hrani svoju bebu.

Evo jedne knjige koja Vam mozda moze pomoci https://docs.google.com/file/d/0B1Z5Vh5cerwXdm9RRDRmWjU3bUU/edit Cini mi se da se na 66. strani nalazi ono sto Vas zanima, e sad bilo bi dobro kad bi i doktor tu stranicu procitao i dao svoje misljenje jer on najbolje zna.

Sve najbolje Vama i Vasoj bebi, siguran sam da cete biti presrecni kada za koju godinu vidite kako je vase dete zdravo kao dren i nemate probleme koje nazalost druge majke imaju sa svojom decom, a i sada je naravno zdravo kao dren, samo sto je jos uvek malo, pa ste Vi normalno bojazljivi. Ja sam se inace ceo zivot hranio mesom do pre 3,4 meseca, ali posto me je zanimalo kako se ljudi tako lako razbole i nazalost mladi umiru, shvatio sam da tu nesto nije u redu i da smo mi sami krivi za svoje zdravlje. Volim meso da jedem, ali ga ipak sada ne jedem jer je to najbolje za moje zdravlje, jednostavno nas organizam nije stvoren za meso i to je to. Jos da izbegnemo stres i imamo fizicku aktivnost i zdravlje je tu, a zivot nam tako postaje mnogo lepsi.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Sve je to meni jasno, da nam je priroda podarila sve sto nam je potrebno za ishranu!

Ono sto mene buni jeste pravilno kombinovanje hrane,npr vas sejk, to je mesanje svega gore navedenog, da li je to dobro, da li to nas stomak moze svariti, ni u prirodi zivotinja ne uzima sve namirnice istovremeno.

Drugo je vezano za bebe i zitarice,preporuka je ne davati deci zitarice dok ne dobije sve zube jer nema potreban enzim za zvakanje (informacije na koje sam ja nailazila) a pogotovo glutenske, eto vi tvrdite drugacije...

Pogledala sam video koji ne preporucuje unosenje psenice, raza, ovasa i jecma, postavicu link da pogledate https://www.youtube.com....

Video je neozbiljan pa smo ga uklonili. Ne verujemo da vam je baš jasno kad postavljate ista pitanja na koja smo vam već odgovorili, od jednostavnih stvari pravite komplikacije.

Mi našu decu hranimo na način koji smo vam opisali, porođena su kod kuče, kukići su se pravilno razvili, kičma prava i čvrsta, imuni sistem na najvišem mogućen nivou, živahna su i puna energije.

Dakle da bi uradili najbolje za vašu bebu potrebno je da zaboravite na sve zablude i pravila o kojima ste čitali da govore "stručnjaci", koji svoju decu porađaju u porodilištima, vakcinišu i umesto majčinog mleka daju beby-lak i ostale hemijske zamene. Ishrana je potpuo jednostavna stvar ako se koristi biljna hrana. Evo na OVOM linku imate i primer majke iz javnog života koje na isti način hrani svoje dete kao i vi, samo što za razliku od vas ništa ne komplikuje i sve ide kako treba.

Dobro bi bilo da stupite u kontakt sa nekom od majki koja je odhranila svoju bebu biljnom hranom, pošto očigledno nemate dovoljno iskustva. Uskoro će biti postavljen i video na tu temu gde će jedan od naših lekara objašnjavati osnovne principe ishrane kod dece. Video ćemo postaviti i na forumu pa ćete moći da pratite.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Pozdrav postovani!Zbog cega nastaju ciste na jajnicima i kako se lece na prirodan nacin?

Postoje više različitih razloga, uglavnom se sve svode na kršenje nekih od zakona zdravlja (nedovoljno tečnosti, loša ishrana, pad imunog sistema ...). Što se prirodnog lečenja tiče treba raditi svakodnevna vaginalna ispiranja (reporučuje se ujutru i uveče), stavljati tople obloge na predeo jajnika, koristiti biljne umetke od belog luka i tinkture za imuni sistem, žensku formulu i antibiotik.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Zdravo. Imam namjeru postiti na sokovima radi detoksikacije i gubitka par kg. Zanima me da li post i gubitak kg moze negativno utjecati na plodnost jer sam citala u nekim knjigama da nije preporucljivo postiti ukoliko se planira trudnoca. Dva mjeseca pokusavam zatrudniti, sad nisam sigurna da li da zapocnem sa postom. Takodjer me zanima ima li neki prirodan lijek koji uklanja genitalne bradavice (kondilome) i da li i oni nastaju zbog zatrovanosti organizma? Unaprijed hvala. Lijep pozdrav

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Zdravo. Imam namjeru postiti na sokovima radi detoksikacije i gubitka par kg. Zanima me da li post i gubitak kg moze negativno utjecati na plodnost jer sam citala u nekim knjigama da nije preporucljivo postiti ukoliko se planira trudnoca. Dva mjeseca pokusavam zatrudniti, sad nisam sigurna da li da zapocnem sa postom. Takodjer me zanima ima li neki prirodan lijek koji uklanja genitalne bradavice (kondilome) i da li i oni nastaju zbog zatrovanosti organizma? Unaprijed hvala. Lijep pozdrav

Imali smo jako puno iskustava u radu sa bračnim parovima koji dugo nisu mogli da imaju dece i interesantna stvar da je da se kod žena se ustali menstruacija, dolazi do ovulacije (postoje žene koje imaju ovih problema sa ovulacijom) i definitivno se povećava mogućnost da žena zatrudni prilikom posta na sokovima. Imali smo čak i takvih slučajeva sa bračnim parom koji više od 20.godina nije mogao da ima dece.

Dakle post na sokovima je prava stvar i morala bi svaka žena da ga prođe ako želi da ima zdravu trudnoću i ako misli na svoje ali i zdravlje svoje bebe.

Kondilome su znak zatrovanosti organizma.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Ako se dobro sećam u knjizi dr Šulca sam pročitala da se radi masaža i da se stavljaju tople obloge od ricinusovog ulja u slučaju mioma na materici i u slučaju cista...Ne znam da li sam dobro zapamtila..:)

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Ako se dobro sećam u knjizi dr Šulca sam pročitala da se radi masaža i da se stavljaju tople obloge od ricinusovog ulja u slučaju mioma na materici i u slučaju cista...Ne znam da li sam dobro zapamtila..:)

Tako je, treba raditi sledeće:

- stavljati obloge od ricinusovog ulja

- svakodnevne masaže

- toplo hladne obloge

- vaginalna ispiranja

- stavljati vaginalne biljne umetke

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Hvala na odgovoru.

Da li biste objasnili šta znači oznaka 2 i 3 na Papa testu?

Moja drugarica ide na operaciju zbog tog 3, jer su joj rekli da oznaka 3 je pretkacerozno..

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Hvala na odgovoru.

Da li biste objasnili šta znači oznaka 2 i 3 na Papa testu?

Moja drugarica ide na operaciju zbog tog 3, jer su joj rekli da oznaka 3 je pretkacerozno..

To znači da su je izmanipulisali. Vaša drugarica zadnje što treba da uradi a to je operacija, reba naglasiti da mnoge žene nakon "jednostavne" operacije kada se probude iz anestezije shvate da više nikada neće biti majke jer lekari znaju i celu matericu odstrane.

Od suštinske važnosti bi bilo da vaša drugarice pročita knjigu "Kako lekari manipulišu ženama" koja takođe može da se OVDE nabavi u štampanom formatu kao i knjigu "Prevare moderne medicine" koja takođe može OVDE da se nabavi.

Takođe ako hoće da se leči na prirodan način može da nam se javi.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani, možete li mi reći da li postoji neki način da prirodno otklonim priraslice na jajovodima i da se otvore zacepljeni jajovodi? Prošle godine imala sam spontani pobacaj, nakon kojeg je radjena kiretaza, a zatim sam dobila jaku upalu jajnika i jajovoda, bojim se da je sve to ostavilo posledice, pošto godinu dana bezuspešno pokušavam da ostanem u drugom stanju.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Poštovani, možete li mi reći da li postoji neki način da prirodno otklonim priraslice na jajovodima i da se otvore zacepljeni jajovodi? Prošle godine imala sam spontani pobacaj, nakon kojeg je radjena kiretaza, a zatim sam dobila jaku upalu jajnika i jajovoda, bojim se da je sve to ostavilo posledice, pošto godinu dana bezuspešno pokušavam da ostanem u drugom stanju.

Postoji naravno,

bilo bi poželjno da se uradi kratak program čišćenja bubrega i beškike, debelog creva i materice.

Ovo podrazumeva da bi idealno bilo da budete na postu na sokovima najmanje 10-15.dana, što se materice i jajovoda tiše treba raditi sledeće terapije:

- Klistiranje debelog creva (debelo crevo opkružuje celu matericu i jako je važno očistiti ga)

- vaginalno ispiranje 2x na dan (800ml čaj od žalfije, 200ml sok od limuna, 1kašika soka od belog luka)

- stavljanje biljnih umetaka (vaginaleta) svako veče pred spavanje (umeci se prave od kokosovog ulja i belog luka)

- stavljati obloge na matericu od ricinusovog ulja svake večeri

- masirati telo i stavljati toplo hladne obloge u toku dana kao bi se atakovalo na jajovode.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav

kako izleciti ranicu na grlicu materice i miom? Planiram ostati u drugom stanju pa ne bih da mi to predstavlja problem prilikom zaceca i trudnoce.

Hvala!

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 10.1.2016. at 22:07, ladybum said:

Pozdrav

kako izleciti ranicu na grlicu materice i miom? Planiram ostati u drugom stanju pa ne bih da mi to predstavlja problem prilikom zaceca i trudnoce.

Hvala!

To se može sanirati u sedam koraka:
1. 3x na dan raditi vaginalna ispiranja a poželjno je raditi i klistiranje debelog creva (debelo crevo opkružuje matericu)
2. stavljati na stomak preko noći tople obloge od ricinusovog ulja
3. stavljati na stomak kašne obloge (glina, beli luk, đumbir i ljuta paprika u prahu, aktivni ugalj)
4. koristiti biljne tinkture: ženska formula, detox, imuno #1, antibiotik
5. izbaciti sve namirnice životinkskog porekla i preći na sirovu ishranu
6. piti dosta tečnosti (najmanje 2-3l, mokraćni putevi su otvoreni i traže to viiše ispiranja vodom)
7. raditi hidroterapiju na predeo stomaka

Ako vam neke od tehnika koje smo opisali nisu najjasnije možemo vam ih i dodatno pojasniti. Iako imate opisano u knjizi od Šulca.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav...

Imam problem s kandidom u vaginalnom podrucju,i pocela sam da pravim umetak od kokosovog ulja cajevca i mente.. kupila sam u apoteci kalupe za vaginalete 7 komada, sipala u plastocnu posudicu otprilike 30ml kokosovog ulja 10 kapi cajevca i 10 kapi mente pomesala i raspodelila u kalupe i stavila u frizider.. e sad dal je previse to kolicinski etarskih ulja? i dal treba ujutru da stavljam i uvrce il je dovoljno samo ujutru? 

Hvala unapred!

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 25.7.2016. at 02:13, gagica said:

Pozdrav...

Imam problem s kandidom u vaginalnom podrucju,i pocela sam da pravim umetak od kokosovog ulja cajevca i mente.. kupila sam u apoteci kalupe za vaginalete 7 komada, sipala u plastocnu posudicu otprilike 30ml kokosovog ulja 10 kapi cajevca i 10 kapi mente pomesala i raspodelila u kalupe i stavila u frizider.. e sad dal je previse to kolicinski etarskih ulja? i dal treba ujutru da stavljam i uvrce il je dovoljno samo ujutru? 

Hvala unapred!

Nije previše, to je u redu. Umetak najbolje deluje preko noći.
Samo uveče pre nego stavite umetak uradite vaginalno ispiranje, takođe vaginalno ispiranje ponovite i ujutru.
Kandida je izuzetno uporna pa vam je potreban jak imunisistem, preporučujemo takođe da koristite tinkturu
- imuno #1
- antibiotik

Podeli ovu objavu

Veza do objave

A cime se to ispire?  Samo me jos zanima koliko dugo smem da stavljam te umetke sinoc mi je bila 8 noc kako stavljam.. Porucila sam upravo te tinkture.. mada nigde ne pise nacin primene za njih?

Hvala puno na odgovoru!

Podeli ovu objavu

Veza do objave