Sign in to follow this  
Followers 0
Stefan

Kožne bolesti i detoksifikacija organizma

26 objave na ovoj temi

Pozdravljam i zelim puno srece u daljem radu.

Da li moze da se izleci seboreicna koza i na koji nacin? Dijagnostikovan je seboreicni dermatitis, dakle iritacija koze glave i lica zbog preteranog lucenja loja.

Hvala na odgovoru.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Podeli na drugim sajtovima
Pozdravljam i zelim puno srece u daljem radu.

Da li moze da se izleci seboreicna koza i na koji nacin? Dijagnostikovan je seboreicni dermatitis, dakle iritacija koze glave i lica zbog preteranog lucenja loja.

Hvala na odgovoru.

Apsolutno može da se leči, imali smo ljude koji su imali isti problem i već na programu detoksifikacije organizma dermatitis je nestao. O čemu se ovde radi, vrlo je važno da zapazimo gde se javlja saboreja, odnosno kod kojih ljudi, i statistika pokazuje da se javlja kod pušača (koža pušača je hladnija u odnosu na kožu zdravog čoveka, jer kada duvanski dim uđe u krvne sudove, koža da ne bi došlo do zatrovanja sužava krvne sudove i krv se povlači u dubinu). Kod osoba koje češće konzumiraju namirnice životinjskog porekla, i kod osoba koje su ili pod dehidracijom ili su fizički neaktivne.

U svim slučajvima a ima ih i više naravno usled zatrovanosti kože (zdrava koža ima zadatak da izlučuje štetne materije iz tela, a ako to ne čini kako treba javlja se zatrovanje) koža počinje da povećano luči loj kako se ne bi fizički oštetila.

Ako se odlučite za lečenje prirodnim putem možete nam se javiti putem maila da vam napišemo kratak program lečenja i jelovnik kog bi ste se pridržavali.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovanje!

Ja imam probleme sa jakim i neprijatnim mirisom ispod pazuha.

Naime, kao dete i mladic nisam imao tih problema uopste, cak naprotiv, secam se, ma koliko to cudno zvucalo, da sam se kao dete van letnje sezone kupao i jednom nedeljno, a kosu sam morao prati tek jednom u dve nedelje, koza mi je bila suva i cista, vremenom se taj period nekupanja smanjivao, a od 25-e god.kada sam saznao sve korisne informacije o zdravlju od dr Petrovica i vas, izbacio iz menija sve suhomesnate i skoro sve mlecne proizvode, sve meso osim pileceg, rafinisane slatkise... naglo je znoj pod pazuhom postajao sve neprijatniji i zesci, tako da sam posle 3 godine dosao dotle da se moram prati i po nekoliko puta na dan da se ne bih osecao... cim se malo oznojim, to se oseca mnogo vise nego kod nekih koji se kupaju u znoju.

Mislio sam da izlaze toksini pa ce to proci, ali ne prolazi nego kao da je sve gore i gore... zdravlje mi je inace jako dobro.

Zasto i sta se to desava? Da li imam mozda neki problem sa nekim organima ili nesto radim pogresno? Sta biste mi savetovali? Kako da se resim toga? Postoji li neka namirnica koju trebam cesce konzumirati da to neutralise? Jako mi je neugodno zbog toga kad sam u drustvu, pogotovo sto sam jos nezenja :) izbegavam majice bez rukava, cesto se bojim i njuskam da se ne osetim pred drugima...

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Postovanje!

Ja imam probleme sa jakim i neprijatnim mirisom ispod pazuha.

Naime, kao dete i mladic nisam imao tih problema uopste, cak naprotiv, secam se, ma koliko to cudno zvucalo, da sam se kao dete van letnje sezone kupao i jednom nedeljno, a kosu sam morao prati tek jednom u dve nedelje, koza mi je bila suva i cista, vremenom se taj period nekupanja smanjivao, a od 25-e god.kada sam saznao sve korisne informacije o zdravlju od dr Petrovica i vas, izbacio iz menija sve suhomesnate i skoro sve mlecne proizvode, sve meso osim pileceg, rafinisane slatkise... naglo je znoj pod pazuhom postajao sve neprijatniji i zesci, tako da sam posle 3 godine dosao dotle da se moram prati i po nekoliko puta na dan da se ne bih osecao... cim se malo oznojim, to se oseca mnogo vise nego kod nekih koji se kupaju u znoju.

Mislio sam da izlaze toksini pa ce to proci, ali ne prolazi nego kao da je sve gore i gore... zdravlje mi je inace jako dobro.

Zasto i sta se to desava? Da li imam mozda neki problem sa nekim organima ili nesto radim pogresno? Sta biste mi savetovali? Kako da se resim toga? Postoji li neka namirnica koju trebam cesce konzumirati da to neutralise? Jako mi je neugodno zbog toga kad sam u drustvu, pogotovo sto sam jos nezenja :) izbegavam majice bez rukava, cesto se bojim i njuskam da se ne osetim pred drugima...

To se dešava zato što je telo počelo da se detoksikuje, a jedan od najvažnijih centara za izlučivanje toksina iz tela jesu znojne žlezde. Ono što je potrebno da uradiš da znoj više ne bi bila neprijatnog mirisa a to je da se ubrza proces detoksikacije. Dakle pojačana fozička aktivnost, kupke i preznojavanja, prelazak na ceđene sokove par dana, hidroterapija i korišćenje biljnih tinktura za čišćenje organizma.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

POŠTOVANE DAME I GOSPODO LEKARI CPM, ŽELEO BIH DA VAS PITAM DALI SE MOGU IZLEČITI TAKOZVANA MASNA TKIVA KOJA SE NALAZE U TELU ODMAH ISPOD KOŽE, JA IH IMAM DESETAK BUKVALNO NA SVAKOM DELU MOGA TELA. INAČE JA NEMAM NIKAKVIH ZDRAVSTVENIH PROBLEMA, ATLETSKI SAM GRAĐEN, NEPUŠIM, NEPIJEM ALKOHOL,KAFU, KOKA KOLU,.... BAVIM SE SPORTOM PROFESIONALNO, ISHRANU SAM DOVEO MOŽE SE REĆI DO SAVRŠENSTVA, VODU PIJEM ISKLJUČIVO IZ STAKLENIH FLAŠA A USKORO DOBIJAM I FILTERE NA BAZI OSMOZE,......... I JOŠ MNOGO TOGA,.... ALI ETO TI MALI UNUTRAŠNJI ČVORIĆI SU STALNO NA SVOME MESTU ! HVALA UNAPRED ZA SVAKI VAŠ ODGOVOR I ŽELIM VAM VEČAN USPEH KOD SVIH VAŠIH KLIJENATA U NAJVAŽNIJOJ STVARI U ŽIVOTU: ZDRAVLJU! :)

Podeli ovu objavu

Veza do objave
POŠTOVANE DAME I GOSPODO LEKARI CPM, ŽELEO BIH DA VAS PITAM DALI SE MOGU IZLEČITI TAKOZVANA MASNA TKIVA KOJA SE NALAZE U TELU ODMAH ISPOD KOŽE, JA IH IMAM DESETAK BUKVALNO NA SVAKOM DELU MOGA TELA. INAČE JA NEMAM NIKAKVIH ZDRAVSTVENIH PROBLEMA, ATLETSKI SAM GRAĐEN, NEPUŠIM, NEPIJEM ALKOHOL,KAFU, KOKA KOLU,.... BAVIM SE SPORTOM PROFESIONALNO, ISHRANU SAM DOVEO MOŽE SE REĆI DO SAVRŠENSTVA, VODU PIJEM ISKLJUČIVO IZ STAKLENIH FLAŠA A USKORO DOBIJAM I FILTERE NA BAZI OSMOZE,......... I JOŠ MNOGO TOGA,.... ALI ETO TI MALI UNUTRAŠNJI ČVORIĆI SU STALNO NA SVOME MESTU ! HVALA UNAPRED ZA SVAKI VAŠ ODGOVOR I ŽELIM VAM VEČAN USPEH KOD SVIH VAŠIH KLIJENATA U NAJVAŽNIJOJ STVARI U ŽIVOTU: ZDRAVLJU! :)

Naravno, masna tkiva se mogu otkloniti. Ono što je karakteristično za masna tkiva jeste to da se mogu sa jedne strane posmatrati kao neko mesto začepljenja i zapušenja u telu, to je zato što je masno tkivo vrlo oskudno obogaćeno cirkulacijom. Dakle do tih delova tela cirkulacije gotovo da i nema. Tako da ono što trebamo uraditi a to je prokrvljavanje tih područja i delova tela, odnosno pojačati cirkulaciju. Kasnije će se naravno za svaku masnu ćeliju i zapušenje pobrinuti elementi i tela iz krvi koji imaju osobinu da to vezuju za sebe i odvode iz tog dela tela na dalje prečišćavanje i izbacvanje iz tela.

Dakle konkretan savet bi bio, masaža, hidroterapija, tinktura za cirkulaciju. Ove tri stvari treba intenzivirati tako da se masaža radi svakodnevno u trajanju od najmanje 45-60min, to treba biti masaža celog tela sa posebnim naglaskom na masna tkiva. Za hidroterapiju (tuširanje toplo-hladnom vodom) važi isto.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
Kako da izlečim bradavicu na ruci (na prstu)?

Bradavica nije bolest pa da je lečiš, ako ti ne pravi problem ne moraš je dirati. A ko ti smeta možeš koristiti negašeni kreč, mazati sa njime i ona će se vrlo brzo sasušiti i otpasti. Treba naglasti da ovo ne važi za vseće bradavice.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav postovani! Imam sina od 19 god.koji u poslednjih 2 meseca ima problema sa svrabom koze .On je sportista i uglavnom konzumira biljnu hranu,ponekad jaja i pilece meso. Kada ga uhvati taj svrab izadju mu plikovi po celom telu i on se cese po sat vremena i ima rane po telu. Inace izuzetno je cist i pedantan. Ja sam mislio u pocetku da je to alergija na jaja i meso,medjutim on je i to izbacio iz ishrane,ali svrab neprestaje. Ono sto sam primetio je da je on jako nervozan u poslednje vreme i cim se iznervira pocinje svrab! Moje je pitanje da li je moguce da svrab koze moze da izazove velika nervoza? Sta ciniti? POZDRAV!!!

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Poštovani,

već više godina imam blaži oblik psorijaze, koji je vidno izrađen na laktovima ruku (koža je roze boje, pri čemu se stalno peruta). Sobzirom da sam pre 6 godina promenio režim ishrane i "izbacio" najštetnije namirnice, pretpostavljam da se zbog toga ove površine nisu promenile, tj. povećale, već su iste već godinama. Moje pitanje je da li postoji način da se psorijaza potpuno ukloni ?

Hvala unapred!

Inače, gledao sam većinu vaših video materijala na internetu i imam samo reči hvale kako ste na jednostavan i lako shvatljiv način objasnili ljudima koji se ne razumeju u medicinu principe funkcionisanja ljudskog organizma i načine izlečenja!

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 4.1.2016. at 22:26, males said:

Pozdrav postovani! Imam sina od 19 god.koji u poslednjih 2 meseca ima problema sa svrabom koze .On je sportista i uglavnom konzumira biljnu hranu,ponekad jaja i pilece meso. Kada ga uhvati taj svrab izadju mu plikovi po celom telu i on se cese po sat vremena i ima rane po telu. Inace izuzetno je cist i pedantan. Ja sam mislio u pocetku da je to alergija na jaja i meso,medjutim on je i to izbacio iz ishrane,ali svrab neprestaje. Ono sto sam primetio je da je on jako nervozan u poslednje vreme i cim se iznervira pocinje svrab! Moje je pitanje da li je moguce da svrab koze moze da izazove velika nervoza? Sta ciniti? POZDRAV!!!

Kao što rekosmo koža je najveći organ za izlučivanje toksina tako da je svrab znak zatrovanosti njegovog orhanizma.

Uradite sledeću stvar:
Odite u DM i kupite so iz mrtvog mora. Onda počnite vašu kadu da punite toplom vodom (38'C) kada se napuni 1/4 kade ubacite 1kg morske soli u nju i nastavite da punite kadu.
Nakon toga neka promeša dobro vodu u kadi rukom da se minerali iz soli rastvore u svakom molekulu vode i neka uđe u kadu. U kadi može da provede 25-45.min nakon čega treba da se istušira toplo-hladnom vodom. Ovu metodu radite po potrebi, za početak 2x nedeljno pred spavanje.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 6.1.2016. at 19:34, cvele7 said:

Poštovani,

već više godina imam blaži oblik psorijaze, koji je vidno izrađen na laktovima ruku (koža je roze boje, pri čemu se stalno peruta). Sobzirom da sam pre 6 godina promenio režim ishrane i "izbacio" najštetnije namirnice, pretpostavljam da se zbog toga ove površine nisu promenile, tj. povećale, već su iste već godinama. Moje pitanje je da li postoji način da se psorijaza potpuno ukloni ?

Hvala unapred!

Inače, gledao sam većinu vaših video materijala na internetu i imam samo reči hvale kako ste na jednostavan i lako shvatljiv način objasnili ljudima koji se ne razumeju u medicinu principe funkcionisanja ljudskog organizma i načine izlečenja!

Nije problem rešiti psorijazu ali zaista treba da se primenjuje celokupan program detoksikacije organizma koji je opisan u knjizi Lečenje neizlečivih bolesti.

- post na sokovima
- korišćenje biljnih formula
- hidroterapija
- klistiranje i čišćenje jetre

* ovo su samo neki od tretmana koje treba primenjivati.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Da li moze da se leci i rosacea, kozno oboljenje na licu i nosu( crvenilo lica i nosa )? Ne zna se jos pravi razlog ove bolesti. Doktori prepisuju neke kreme ali bez nekog velikog efekta. Da li se moze nesto uraditi povodom rosacee?

Podeli ovu objavu

Veza do objave
11 hours ago, KIRO977 said:

Da li moze da se leci i rosacea, kozno oboljenje na licu i nosu( crvenilo lica i nosa )? Ne zna se jos pravi razlog ove bolesti. Doktori prepisuju neke kreme ali bez nekog velikog efekta. Da li se moze nesto uraditi povodom rosacee?

U pitanju je oboljenje koje predstavlja takođe sliku našeg unutrašnjeg stanja orgaizma. Naime kada je telo zatrovano onda se traži najosetljiviji deo tela gde će telo moći da oslobađa određenu grupu toksina. I tu, uglavnom na licu ili vratu najednom krvni sudovi (kapilari) počinju de se šire i povećavaju površinu kako bi se što više otrva oslobodilo. Naravno ovo za posledicu ima crvenilo na licu i nastanak bubuljica. Zato lekari smatraju da je ova bolest hronična, ne znaju koji je uzrok i za nju nema leka.

U suštini lek je detoksikacija organizma.
Dakle prelazak na sirovu ishranu, ispijanja puno tečnosti, očistiti creva, jetru i bubrege, ojačati imuni sistem i cirkulaciju.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Pozdrav svima na forumu...

Da li neko moze da mi objasni zasto dolazi do pojave bubuljica,kojih nikako da se otarasim.Takodje, interesuje me da li mogu da zalecim oziljke koji su mi ostali po licu od bubuljica i da ga ocistim sto vise i povratim ten i boju na tim delovima lica?

Hvala najlepse :)

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 23.7.2016. at 01:29, Luka said:

Pozdrav svima na forumu...

Da li neko moze da mi objasni zasto dolazi do pojave bubuljica,kojih nikako da se otarasim.Takodje, interesuje me da li mogu da zalecim oziljke koji su mi ostali po licu od bubuljica i da ga ocistim sto vise i povratim ten i boju na tim delovima lica?

Hvala najlepse :)

Bubuljice su kao neke "kofice" toksina iz našeg tela. Tu su kao potreba da telo određene toksine izbaci putem kože. Javljaju se ili kod dece u pubertetu kada imuni sistem kao i telo počinje jače da radi i da se razvija ili kod ljudi koji se jako loše hrane.

Da bi se čovek rešio bubuljica potrebno je da detoksikuje svoj organizam:
- prelazak na sirovu ishranu
- dosta tečnosti
- tuširanje toplo hladnom vodom
- i mogu da se koriste biljne tinkture (imuno, detox i usta sa kojom može da se uz spomoć tufera vrši svakodnevno čišćenje lica)

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 7/24/2016 at 08:13, CPM said:

Bubuljice su kao neke "kofice" toksina iz našeg tela. Tu su kao potreba da telo određene toksine izbaci putem kože. Javljaju se ili kod dece u pubertetu kada imuni sistem kao i telo počinje jače da radi i da se razvija ili kod ljudi koji se jako loše hrane.

Da bi se čovek rešio bubuljica potrebno je da detoksikuje svoj organizam:
- prelazak na sirovu ishranu
- dosta tečnosti
- tuširanje toplo hladnom vodom
- i mogu da se koriste biljne tinkture (imuno, detox i usta sa kojom može da se uz spomoć tufera vrši svakodnevno čišćenje lica)

Pozdrav svima.
Sto se tice sirove ishrane..pa nisam bas sada u mogucnosti da se tako hranim, ali verujem da ce biti prilike, ali pazim sta jedem.
*Jedna zena,koja pravi kreme i maske za lice, mi je rekla da nema veze sta neko jede,nego da je to sve hormonski uslovljeno i genetski?!!
Pijem dosta tecnosti i koristio sam creva#1 i creva#2 3-4 meseca, pa sada hocu da kupim caj detox i tinkturu jetra-zuc? (ako mislite da ima smisla u opste) :)
Jos jedan od problema su i oziljci koji su ostali. Da li ima neko sredstvo za regeneraciju tog ostecenog dela koze?
A drugi problem su mitiseri, zacepe se, miruju i onda odjednom taj deo pocrveni i izadje nova bubuljica.
Svasta sam pokusavao,ali one nikako da prodju, i pocinjem da ocajavam. :(

**Zaboravih da pomenem da imam 18 godina.
Hvala.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 6.9.2016. at 21:57, Luka said:

Pozdrav svima.
Sto se tice sirove ishrane..pa nisam bas sada u mogucnosti da se tako hranim, ali verujem da ce biti prilike, ali pazim sta jedem.
*Jedna zena,koja pravi kreme i maske za lice, mi je rekla da nema veze sta neko jede,nego da je to sve hormonski uslovljeno i genetski?!!
Pijem dosta tecnosti i koristio sam creva#1 i creva#2 3-4 meseca, pa sada hocu da kupim caj detox i tinkturu jetra-zuc? (ako mislite da ima smisla u opste) :)
Jos jedan od problema su i oziljci koji su ostali. Da li ima neko sredstvo za regeneraciju tog ostecenog dela koze?
A drugi problem su mitiseri, zacepe se, miruju i onda odjednom taj deo pocrveni i izadje nova bubuljica.
Svasta sam pokusavao,ali one nikako da prodju, i pocinjem da ocajavam. :(

**Zaboravih da pomenem da imam 18 godina.
Hvala.

To je njeno mišljenje, ali naravno da to nije istina.
Naravno da ima smisla, na taj način ćeš pročistiti svoj organizam.
Za ožiljke nemamo ništa, a o mitiserima i bubuljicama smo već pričali pa da ne ponavljamo.

Svašta? Ti nisi uradio ni 50% od onoga što smo ti sugerisali.
Tako da to što očajavaš je posledica tvog nedovoljnog zalaganja da rešiš problem.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 2/10/2017 at 15:44, spasenija said:

Zanima me kako seleci oboljenje noktiju - Kandida?

Za lečenje kandide noktiju bilo bi dobro da koristite tinkture imuno #1 i antibiotik.  Tinktura imuno 1 će ojačati imuni sistem dok će tinktura antibiotik doprineti izlečenju sa svojim jakim antibiotskim dejstvom.

Pored ovoga, predlažemo da svakodnevno pravite vruće kupke za ruke na sledećinačin:

Zagrejete vodu da bude što toplija i sipate je u posudu u kojoj ćete držati ruke neko vreme. Dodajte đumbir u prahu, slačicu (senf) u prahu i što ljuću papriku u prahu. Dodajte crni i beli luk, iseckan. Potopite ruke u vodu i držite što duže.

Možete na mesta zahvaćena kandidom nanositi etarsko ulje čajnog drveta i ulje od belog luka, predlažmo da probate ulje za lečenje herpesa.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovani,ne znam na forumu gde da upisem ovaj moj problem...
Vec duze vreme imam probleme sa hemoroidima.Procitao sam prilicno dosta clanaka o tome,medjutim,ne mogu naci adekvatno resenje...Probao sam lekove,neke meleme,cajeve..,ali uvek se vraca ista stvar.Ukazala mi se prilika da saznam za staroplaninske meleme ,pogledao sam to na http://prirodnilek-staroplaninskimelemi.blogspot.rs/ .Neki tvrde da je to spas i na prirodnoj je osnovi.Voleo bi da me uputite i kazete neka svoja iskustva...Hvala.

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 2/17/2017 at 13:52, romanpro said:

Postovani,ne znam na forumu gde da upisem ovaj moj problem...
Vec duze vreme imam probleme sa hemoroidima.Procitao sam prilicno dosta clanaka o tome,medjutim,ne mogu naci adekvatno resenje...Probao sam lekove,neke meleme,cajeve..,ali uvek se vraca ista stvar.Ukazala mi se prilika da saznam za staroplaninske meleme ,pogledao sam to na http://prirodnilek-staroplaninskimelemi.blogspot.rs/ .Neki tvrde da je to spas i na prirodnoj je osnovi.Voleo bi da me uputite i kazete neka svoja iskustva...Hvala.

Kod hemoroida je potrebno da budete na sirovoj biljnjoj ishrani sa dosta vlakana, da unosite dosta tečnosti, da izbegavate sedenje i da vodite dobru higijenu. Za brži prolazak hemoroida preporučujemo da konzumirate što ljuće papričice. Da, znamo da je neprijatan osećaj kada idete u toalet, ali će sigurno ubrzati oporavak.

Podeli ovu objavu

Veza do objave

Postovani primetio sam da neki distributeri prodaju caj za detoksikaciju sa ovim sastojcima Maslačak (T. officinale - radix), Čičak (A. lappa - radix), Đumbir (Z. officinale), Cimet (C. zeylanicum), Komorač (F. vulgare), Lincura (G. macrophylla - radix), Rastavić (E. arvense), Kleka (J. monosperma), Biber zrno (P. nigrum), Uva (A. uva ursi).

Zamolio bih vas za obrazlozenje koja je razlika izmedju vaseg proizvoda i navedenog, ukoliko je cilj ciscenje jetre, krvi i limfnog sistema?

Hvala puno unapred!

Podeli ovu objavu

Veza do objave
On 9/25/2017 at 12:12, Momir said:

Postovani primetio sam da neki distributeri prodaju caj za detoksikaciju sa ovim sastojcima Maslačak (T. officinale - radix), Čičak (A. lappa - radix), Đumbir (Z. officinale), Cimet (C. zeylanicum), Komorač (F. vulgare), Lincura (G. macrophylla - radix), Rastavić (E. arvense), Kleka (J. monosperma), Biber zrno (P. nigrum), Uva (A. uva ursi).

Zamolio bih vas za obrazlozenje koja je razlika izmedju vaseg proizvoda i navedenog, ukoliko je cilj ciscenje jetre, krvi i limfnog sistema?

Hvala puno unapred!

Kada se kaže da je neki čaj ili tinktura za detoksikaciju to pre svega mora da se odnosi na filtriranje i čišćenje krvi. Dakle razređivanje krvi na prvom mestu.
A to se postiže biljkama kao što je crvena detelina, čičak, čaparal.

Za jetru i bubrege se koriste posebna grupa biljka:
jetra (maslačak, pelin, sikavica...)
bubrezi (kleka, kukuruzna svila, uva, rastavić...)

Imate jako to lepo opisano u knjizi "Lečenje neizlečivih bolesti" Ričarda Šulca.

Podeli ovu objavu

Veza do objave