-
CREVA #1 - prah 990.00 RSD
-
IMUNO #1 590.00 RSD
-
MOZAK 590.00 RSD

Sezona sladoleda je u jeku, a ova poslastica je dugo bila omiljeni desert u Americi. No, jeste li nekad primetili da se mrlje od sladoleda stvrdnu i ne mogu da se operu vodom? Možda je u pitanju neki ne baš naivni sastojak u sladoledu. Proizvođači sladoleda nisu obavezni da na proizvodima istaknu aditive koji se koriste. Zbog toga su mnogi sladoledi u celosti napravljeni od veštačkih sastojaka. Proizvođači sladoleda nam nude proizvode raznih ukusnih aroma, ali da li su oni dobri za jelo. Donald J. Braun, iz Saveta za prirodna istraživanja u Sijetlu, državi Vašington, utvrdio je koje se hemikalije koriste u proizvodnji sladoleda kao zamena za prirodne arome, kao i boje i emulgatori. Bilo ih je više od sto.
Ne postoji ni jedan ukus sladoleda koji nema hemijsku zamenu. Neke od veštačkih aroma su dovoljno jake da izazovu oštećenja jetre, bubrega i srca!
Benzil acetat je sintetička hemikalija koja je deo arome jagode. Ova supstanca može da izazove povraćanje i proliv, i ona je takođe rastvarač nitrata.
Etil acetat koriste mnogi proizvođači za dobijanje arome ananasa. Ova supstanca može da izazove oštećenja jetre, bubrega i srca.
Peperonal se koristi umesto vanile i ova hemikalija se koristi za ubijanje vaši.
Vanilin je hemikalija koja se takođe koristi u dobijanju arome vanile, a proizvodi se od pulpe drveta i nema veze sa plodom vanile.
Amil butirat zamenjuje prirodnu aromu vanile i takođe se koristi kao rastvarač za uljane boje.
Aldehid C17 koristi se za dobijanje arome višnje i to je zapaljiva tečnost koja se koristi u anilinu (bozbojnoj, otrovnoj uljanoj tečnosti koja je derivat benzena), bojama, plastici i gumi.
Butiraldehid se koristi u sladoledu sa ukusom lešnika i jedan je od sastojaka gumenog cementa.
Dietil glikol je ista hemikalija koja se koristi u antifrizima i razređivačima farbe i pošto je jeftina, koristi se u sladoledu kao emulgator umesto jaja. Dovoljno je otrovna da prouzrokuje oštećenja jetre i bubrega.
Što se tiče veštačkih boja, proizvođači sladoleda mogu da upotrebljavaju bilo koju od onih na listi FD&C. Poslednjih godina veliki broj boja je zabranjen, jer su laboratorijski testovi pokazali da prouzrokuju rak. Možda je prisustvo otrovnih sastojaka od malog značaja u proizvodnji razređivača za farbe, ali je veoma bitno kad se nalaze u hrani.
Antifriz kao „poslastica“
Prosečan Amerikanac pojede 24 kg sladoleda godišnje, prema istraživačima Univerziteta Džordžtaun u Vašingtonu. Sledeći put kad poželite primamljivi banana split, setite se mešavine rastvarača ulja i nitrata, antifriza i insekticida za vaši i neće vam izgledati toliko ukusan. Imate izbora: da kupite sladoled koji je napravljen bez veštačkih aditiva (napomena priređivača ovog teksta za internet: takvih nema u Srbiji!), ili da ga sami napravite.
Nauči kako da koristiš prirodne metode za očuvanje zdravlja. Redovno šaljemo korisne savete o zdravoj ishrani, biljnim preparatima i tehnikama za jačanje organizma.
Prijavom na newsletter, slažeš se sa uslovima korišćenja.
Danas sam završila sa čišćenjem creva preventivno radi unapređenja zdravlja, jer to treba svako da uradi, pa ću zatim uraditi blago čišćenje jetre. Pozdrav svima koji misle na svoje zdravlje i da obavezno urade čišćenje creva.
Pre deset dana sam pocela da pijem formulu 1 i počela sam da se praznim. Grčevi su bili nepodnošljivi a olakšanje veliko. Preparat je sjajan.
Imam problem sa suvom kožom, pogotovo u zimskim danima. Ovu kremu već drugu kutiju kupujem, daje mi hidrataciju dugotrajnu, ne samo 20-30 minuta kako je slučaj sa drugim kremema za suvu kožu daleko skupljim od ove. Moja preporuka svakako.
Nemaš nalog?
Kreiraj nalog
Skorašnji komentari