Blog
Išijas – saveti dr Kristofera
- CPM Urednik
- Dr Džon Kristofer
Kategorije
- Blogovi (253)
- Dr Džon Kristofer (207)
- Dr Nil Nidli (34)
- Dr Ričard Šulc (9)
- Dr Robert Mendelson (3)
- Lečenje bolesti (300)
- Alergijske bolesti (9)
- Autoimune bolesti (7)
- Bolesti povezane sa ishranom (7)
- Degenerativne bolesti (4)
- Endokrine i metaboličke bolesti (4)
- Hronične bolesti (2)
- Infektivne bolesti (2)
- Kancerogene bolesti (16)
- Mentalne bolesti (6)
- Prirodne metode lečenja (205)
- Psihičke bolesti i stanja (6)
- Rak – prirodno lečenje (16)
- Razne bolesti (49)
- Traumatske bolesti i povrede (2)
- Lečenje organa (52)
- Bubrezi i bešika (5)
- Grlo, nos i sinusi (2)
- Higijena tela (1)
- Imunitet (2)
- Jetra i žučna kesa (3)
- Koža, kosa i nokti (5)
- Mišići i kosti (6)
- Mozak i nervi (3)
- Muški reproduktivni organi (2)
- Oči i uši (2)
- Ostali organi (5)
- Pluća i organi za disanje (3)
- Srce i krvni sudovi (3)
- Želudac i creva (5)
- Ženski reproduktivni organi (2)
- Žlezde i hormoni (3)
- Zubi i desni (1)
- Ostalo (326)
- Prirodna medicina (363)
- Videoteka (119)
- Dokazi stvaranja (44)
- Dr Ričard Šulc (14)
- Dr Šang Li (16)
- Dr Walter Veith (15)
- Nikola Marković (30)
- Živeti u skladu sa prirodom (1.173)
- Duhovni vodič (146)
- Recepti zdrave hrane (458)
- Studije i nova saznanja (282)
- Vitalnost i fitnes vodič (21)
- Vodič za zdrav život (196)
- Zdrava ishrana (72)
Simptomi: Neuralgičan (živčan) bol uz nerv išijasa. Bol se proteže niz taj nerv i ide kroz butinu. Uzrok tog bola je upala ili povreda živca, što dovodi do bola, oduzetosti, peckanja i mekanosti dužinom nerva. Vremenom dolazi do opuštanja mišića koji biva iscrpljen tim zdravstvenim poremećajem. Upala išijasnog nerva dovodi do užasnih bolova u predelu kuka i slabinskih mišića (lumbarnih mišića).
Uzrok: Bol koji maltene dovodi do sakaćenja donjih ekstremiteta dugo se smatrao kao posledica poremećaja išijasnog živca. Međutim, nerv uopšte nije uzrok tih problema, naprotiv. Bolovi u tim udovima su posledica toksičnih otrova koji se skupljaju u sigmoidnom delu creva. Taj važan mali deo creva je podložan grčevima, ili stvaranju „džepova“ koji stvaraju toksične otrove u tom predelu i u predelu noge. Ti otrovi potom nadražuju nerv išijasa i izmešta (dislocira) sedalnu kost (kost u zadnjici). Kada se očisti taj deo creva u kojem nastaju otrovi i to biljnim napicima za čišćenje creva i programom za očišćenje organizma, otrovi prestaju da utiču negativno na išijasni živac.
Biljke koje pomažu: Najbolji lek je isprazniti creva i očistiti taj sigmoidni deo creva, a potom organizam snabdeti organskom kiselinom što je pre moguće. Najbolja biljka koja je pogodna za razrešenje ovih zdravstvenih tegoba je čaparal sa dodatkom čaja od čičkovog korena. Čaparalu se takođe mogu dodati i čajevi od sasafrasa i efedre. Kombinacija tog bilja daje veoma ukusan napitak kada se zasladi medom. Nemojte je piti sa čajem od čaparala. Pomoći će i kupanje nogu u toplom jabukovom sirćetu, a ako vam je stalo do brže akcije, u tom slučaju desno stopalo stavite u posudu koja je puna iseckanog belog luka, tako da boso stopalo bude na belom luku, a levo stopalo umočite u lavor sa toplim jabukovim sirćetom. Takav postupak će da otpočne protok krvi, a to će da dovede do brzog olakšanja tegoba. Uzimanje jabukovog sirćeta i prirodnog meda (po jednu supenu kašiku sirćeta i jednu supenu kašiku meda) tri puta dnevno ubzraće proces čišćenja organizma. Isto dejstvo imaće i uzimanje MCP pektina (kafena kašičica te smese, tri puta dnevno). Za pravljenje obloga upotrebite čičkov koren, ili mleveno čičkovo lišće, kojima treba dodati četvrtinu lobelije, ili pak obloge od toplog jabukovog sirćeta.
Korisne biljke: Jabukovo sirće, čaparal (Larrea tridentata), MCP pektin, zanovet metlaš (Cytisus scoparius), čičak (Arctium lappa), ruta (Ruta graveolens), sasafras (Sassafras albidum), vratić (Tanacetum vulgare), zimzelen (Gaultheria procumbens).
Skorašnji komentari