Kako da pobedite stres?

Stres, uz nezdravu ishranu, glavni je i osnovni uzročnik svih naših problema fizičkog i što je još važnije, psihičkog duhovnog tipa.

Glavna je poluga pokretanja loših reakcija našeg imunološkog sistema ,samog našeg celokupnog životnog bića. Kjučni činilac poboljevanja od degenerativnih modernih bolesti savremenog čoveka, koje imaju više nego epidemijski karakter.

Najednostavnije i slikovito objašnjeno stres je stanje opšte uzbune u vašem organizmu. Svi vitalni organi i delovi organizma su u stanju pripravnosti počevši od centralnog nervnog sistema. Stres je direktni uzrok svih auto-imunih, degenerativnih i oboljenja nervnog tipa. Naše celokupno suštinsko biće uz odsustvo pravog, esencijalnog jedinog pokretača našeg spokoja, zdravlja , same svrhe življenja i sreće – Božijeg ispunjujućeg duha, mira i staloženosti, je pod konstantim napetim stanjem koje mu u osnovi uopšte ne prija.

Našim ćelijama ne prija haotično stanje nemira. U takvom okruženju one ne mogu na adekvatan i primeren način da obavljaju svoje osnovne životne funkcije i zadatke koji nas održavaju zdravim i vitalnim u svakom smislu. Upravo iz tih razloga dolazi do degradiranja samih ćelija našeg imunog sistema odnosno našeg celokupnog životvornog bića kao jedne prefinjene celine. Kada imate poremećaj imuniteta i samih imuno funkcija sled stvari jeste sledeći.

Oboljevanje nervnog sistema ispoljavava se kroz napeto stanje samu nervozu dovodi do raznih oblika neuroza, psihoza itd, što ima direktnu posledicu u padu rada i vitalnosti imunih ćelija, same naše podsvesne želje volje za životom. Naše imune ćelije ne žele više da brane organizam jer su pod konstantnim pritiskom i stresom, ne osećaju se ugodno u tom ambijentu i nije im lepo.

Polako počinju da degradiraju, malo po malo im slabe njihove glavne vitalne funkcije, da bi se na kraju potpuno okrenule protiv sebe samih i počele da rade kontra sebe napadajući nervni sistem.

Sve ovo se pojavljuje kao direktna posledica nerazumevanja same suštine življenja i života kao takvog uopšte. Nerazumevanje za šta smo mi u stvari namenjeni i satkani, da učestvujemo u sreći i blagostanju, spokoju i radosti kroz večnost u ljubavi sa našim premilim Tvorcem .

Pod uticajem žestoke medijske propagande “savremenog “sveta i plasiranja raznih netačnih tvrdnji i informacija, mi jednostavno nismo u stanju da na pravilan način odredimo svoje životne prioritete. Šta je suština života i sreće? Šta je bitno,a šta ne? Šta je prolazno i totalno nebitno za nas istinski osećaj ispunjenosti ,same svrhe življenja i postojanja?

Iz prostog razloga što smo od samog početka zavedeni i skrajnuti na totalno pogrešan beživotan i isprazan način razmišljanja , shvatanja sveta oko nas. Na pogrešan doživljaj svega stvorenog i nastalog.

Jer su nas naučili drugačije. Naučili su nas da se nerviramo zarad ništavnih i životno beznačajnih svakidašnjih stvari. Da su one najbitnije i suština svega. Konstantno se nerviramo zarad materijalnih i problema egzistencijalne prirode, prouzrokovanih modernim načinom shvatanja i samog načina života. Da smo zavisni od moralno degradiranog sistema vrednosti koji vlada svetom , držeći nas u šaci i primoravajući nas da slepo poštujemo pravila igre koje nameće “veliki gazda”. Ovde je suština u odsustvu životne mudrosti.

Jer mudrost se ne stvara ona se rađa. Životna mudrost je samo piomanje Tvorca kao takvog i ono što nam on poručuje, kako deluje ljubavlju, toplinom i samilošću. Sve nam je objašnjeno i predočeno, samo što mi to ne doživljavamo na pravi način i u pravom svetlu….

Danas je neizmerno teško i komplikovano doći do najznačajnijih životno važnih TAČNIH INFORMACIJA. Preplavljeni smo sa raznim pomodnim načinima razmišljanja i shvatanja suštine ,raznim totalno pogrešnim zdravstvenim savetima koji nemaju nikakvo utemeljenje, raznim pausalnim izjavama koje nam mogu doneti mnogo više štete nego koristi. Ne gledamo u sam izvor života u jednu jedinu autentičnu sačuvanu pisanu Božiju reč gde nam je na vrlo jednostavan i prijemčiv način sve potanko objašnjeno.

Totalno smo zaboravili na priručnik za zdrav način života, spokoja, životne sreće i blagostanja. Totalno smo zaboravili da izvor životnog smisla i svrhe potražimo tamo gde on zaista i jeste, odakle svetli i zrači.

Zaboravili smo na Sveto Pismo. Tu nam je sve objašnjeno kako da živimo, radimo, kako da se ponašamo, čemu da stremimo da bismo ostali srećni i zdravi. Kako da na pravilan način (jedini mogući) sagledavamo prepreke i probleme sa kojima se susrećemo, da nam u pravom svetlu budu predočeni i objašnjeni. Pogledajte samo malo u naslov te knjige životne mudrosti, pa se malo zamislite. Sveto Pismo. Pismo koje je upućeno ljudskom rodu koje treba da im bude sveto, nešto najvažnije, najsvetije, suština osnova i oslonac u svemu. Uputstvo kako da ostanemo srećni, zdravi i zadovoljni, uputstvo za srećan život …

Život za koji smo satkani i predviđeni je u prirodnom ambijentu daleko od modernog suštinski pogrešnog načina života, buke, stresa i,degradiranog sistema vrednosti u svakom smislu. U prirodnom ambijentu obrađujući svoje parče zemlje, uz svesrdnu pomoć svojih najbližih, svoje mnogočlane porodice. Suština i svrha postojanja nas ljudi jeste da stvaramo dobre ljude. Najveća sreća i najveći prijatelji su vaša deca. 

Stvarati dobre ljude jeste nešto najuzvišenije i najsvetije moguće u ovom univerzumu. To je direktno delovanje Božijeg duha oplemenjujići i nadahnjujući vas da stremite ka jednom jedinom suštinskom izvoru pobede ,pobede dobra i života nad zlim i lošim.

Praktikovanjem ovakvog stila života u prirodnom ambijentu daleko od pogrešnog sistema vrednosti, manipulacija i raznih vidova primoravanja, potpuno slobodni i nezavisni od sistema, zatrovane hrane i svega ostalog , konzumiranjem zdrave prvostepene biljne hrane (najzdravije presne) ćete dostići duhovni mir sreću i blagostanje.

Čoveku je za istinsku sreću potrebno vrlo malo. Suština je u malim oplemenjujućim stvarima prepunim duhovne životne punoće i smisla. Bez mira nema zdravlja. Osvešćivanje po ovom pitanju, dostizanje spokoja i blagostanja je od suštinske važnosti za vaše zdravlje, za samu pravilnu svrhu vašeg postojanja. Stres je glavni uzročnik svih naših problema. Morate da pogledate u koren tih problema a to je pogrešan način života. Nemojte da dozvolite stresu da je u stanju da egzistira u vašem duhovnom biću ,jednostavno ga eliminišite tako što ćete da stremite pravim istinskim životnom vrednostima.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *